آموزشمطالب برترویندوز و لینوکس

این نرم افزارها را روی اوبونتو حتما نصب داشته باشید!

ابزارهای ضروری روی لینوکس را در این پست به شما معرفی می کنم. اگر تازه لینوکس نصب کردید شاید با نرم افزارهای معروف لینوکسی آشنا نباشید. در این لیست چند مورد آشنا هم وجود دارد که در ویندوز نیز هستند.

بدون هیچ وقفه ای ، کار را شروع می کنیم.

1- کلاینت ایمیل Geary e-mail client برای هر کسی که با جیمیل کار می کند ضروری است. بدون نیاز به باز کردن مرورگر همه امکانات جیمیل در اختیار شماست.

2- پخش کنند موسیقی Lollypop که از فروشگاه اوبونتو قابل نصب است و می تواند کتابخانه انلاین یا داخلی شما را براحتی مدیریت کند.

3- نرم افزار رسمی اسپاتیفای برای لینوکس که از فروشگاه اوبونتو قابل نصب است. این نرم افزار هیچ تفاوتی با نسخه ویندوز و مک نمی کند. قبلا یک دوره از لحاظ بروز رسانی عقب بود ولی اخیرا با محبوبیت هرچه بیشتر لینوکس بروز رسانی های نسخه لینوکس اسپاتیفای با نسخه ویندوز هم پا شده استو

4- گوگل کروم ، بهترین مرورگر روی لینوکس است ( نظر شخصی ) می توانید آن را از سایت خود گوگل کروم دانلود کنید. روی اوبونتو نسخه .deb را باید دانلود کنید و با یک کلیک آن را نصب کنید.

5- گیمپ یا Gimp ، نرم افزار معادل فوتوشاپ است که خیلی از کارها را برای شما انجام می دهد و فقط در ریزه کاری هاست که از فوتوشاپ کم می آورد. به هرحال رایگان است و می تواند کار را دربیارد.

6- برای ادیت ویدئو می توانید از Kdenlive استفاده کنید. این نرم افزار معادل پریمیر است با این تفاوت که کاملا رایگان است ، البته مثل پریمیر دارای بی نهایت پلاگین نیست و پلاگین های محدودی دارد. اگر می خواهید چیزی بهتر از پریمیر داشته باشید بایستی DaVinci Resolve 18 را خریداری کنید.

7- برای مشاهده ویدئو چیزی بهتر از VLC در لینوکس وجود ندارد. هم از زیر نویس های فارسی پشتیبانی می کند و هم دردسرهای دیگری برای شما ندارد. تمامی کدک ها را بدون نیاز به نصب چیزی در لینوکس ساپورت می کند.

در ادامه می توانید اگر اهل گیم هستید Steam را نصب کنید. اگر پیشنهادی دارید برای من کامنت بذارید. برای VPN هم می توانید از Nekoray استفاده کنید. روی لینوکس همان کارایی v2ray را دارد.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا