خودمانیمطالب برتر

اینترنت کالای لوکس شد

چند روزی است که مردم حال خوبی ندارند، منظور از مردم شامل حال خودم نیز می شود چون همه ما جزو مردم هستیم.

امروز خبر آمد که لینکدین نیز فیلتر شد و در واقع به طور خلاصه بخواهم بگویم کل اینترنت بین الملل که جنبه اجتماعی داشته و دارد فیلتر شده است. ادبیات افراد حکومتی هم طوری است که انگار مشکلی نیست و دیگر بابت زمان در دسترس قرار گرفتن این سرویس ها صحبتی نمیشود.

از آن طرف با خبر استارلینک خوشحال شدم ولی بعد از آن به یاد این مسئله افتادم که آقازاده ها و افراد خاصی ورود تجهیزات را در دست خواهند گرفت و قیمت های گزاف عملا دسترسی به آن را محدود خواهد کرد.

با توجه به گرانی تجهیزات معمول اینترنت ، رسما می توان گفت اینترنت کالای لوکس شده است. بسته های اینترنت همراه به دلیل حمایت از اینترنت های ثابت کم حجم است ، این بسته ها اولین اینترنت در دسترس جامعه هستند. اینترنت ثابت هم که تجهیزات بسیار گرانی دارد که خرید آنها با حقوق ماهیانه خیلی از افراد جامعه توجیه اقتصادی پیدا نمی کند. اینترنت TD LTE که به کنار!

حالا برای اینکه شما دسترسی نرمالی به اینترنت داشته باشید نیاز دارید که از VPN استفاده کنید چون رسما همه چیز مسدود شده است. حتی api هایی که داشتیم برای اتصال سرویس های مختلف هم دیگر کار نمی کند. هزینه یک VPN خوب مثل Nord VPN برای کاربر ایرانی که در هزینه اولیه اینترنت مانده است ممکن است تا چندین میلیون تومان شود.

با این اوصاف اینترنت کالای لوکس شد …

اینترنت جزو حقوق اولیه بشر است …

تاسف

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا