خودمانی

ایرانسل یک تنه اینترنت را نابوده کرده است

ایرانسل که زمانی با سیم کارت های شارژی و قیمت های مناسب رقیبی جدی برای همه اپراتورهای تلفن و اینترنت به حساب می آمد و همین سال پیش بود که رکورد خرید و ترافیک اینترنت را زد حالا یک تنه در راستای نابودی اینترنت حرکت می کند.

حدود 15 روز است که ایرانسل کانکشن خوبی ندارد. چه در سیم کارت و چه در اینترنت ثابت TD LTE ، سرعت آپلود و دانلود افتضاح است. سایت های داخلی و زیر ساخت های داخلی نیز درست لود نمی شوند. مثلا شرکتی که من ازشون بابت هاست استفاده می کنم ، ایران سرور است که اصلا با اینترنت ایرانسل پنل مشتریانشون از محلی که من هستم ( استان قم ) لود نمی شود.

در این وضعیت که کسب و کارها خودشان ضربه خورده هستند و سیاست های کلی روی اینترنت اعمال می شود نمی دانم این چه صیغه ای است که ایرانسل کاسه از آش داغ تر شده و خودش محدودیت های بیشتری روی اینترنت قرار داده است. انگار اصلا برایش مشتری مداری اهمیتی ندارد ، انگار در هر صورت جیب هایشان با بودجه پر است و برایشان مهم نیست چه بلایی سر مشتریان می آورند.

من که مودم ایرانسلم رو خاموش کردم و سیم کارت ایرانسل هم فقط برای تماس استفاده می کنم. شما هم سعی کنید با این کار اعتراض خودتان را به کیفیت بسیار افتضاح و اعمال محدودیت های یک طرفه اعلام کنید.

من موندم این speed test مبنای تستش چه اطلاعاتی است؟ سرعت دانلود روی اینترنت بین الملل در ایرانسل برای من حدود 200 کیلوبایت در ثانیه است که حدود 2 مگابیت میشود، ولی اعلام شده که میانگین کشور ایران 11 مگابیت است یعنی باید یک ارائه دهنده اینترنت باشد که حدود 50 تا 60 مگابیت خدمت ارائه دهد که این میانگین روی 11 بخوابد! اگر شما ارائه دهنده اینترنتی سراغ دارید که چنین سرعتی ارائه می دهد حتما در کامنت ها نامش را برای من ارسال کنید! تصویر زیر میانگین جهان است که با این صحبت ها احتمالا این هم اشتباه است 🙂

بین بد و بدتر ، الان انتخاب من مبین نت است، حداقل زیر ساخت های داخلی خوب لود می شود و برای من که طراح سایت و برنامه نویس هستم سرعت آپلود و دانلود بهتری ارائه می دهد.

در بین کشورهای دنیا ، تمام همسایه های ملخ خور ما که در رسانه های ملی مسخره می شوند از ما جلوتر هستند و مردمشان در آرامش از اینترنت آزاد با سرعت بالا بهره مند هستند. در حالیکه ما در ایران با نفوذ اینترنت به این بالایی باید همیشه حسرت امکانات دیگر مردم دنیا را بخوریم. یک بار زندگی می کنیم ، این زندگی ما در ایران واقعا نامش زندگی نیست.

به امید روزهای روشن تر ، موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا