آموزشمطالب برتروردپرس

ایجاد فروشگاه اینترنتی برای اعضا در ووکامرس و وردپرس – فروش فایل برای اعضا در ووکامرس

خیلی از ادمین های فروشگاهی دوست دارند بخشی را برای کاربران VIP داشته باشند. یا اصلا شاید شما دوست داشته باشید یک فروشگاه ایجاد کنید که فقط برای افرادی که عضو سایت شما هستند در دسترس باشد.

این اعضا می توانند بر اساس پرداخت هایی که تعیین می کنید عضو سایت شده باشند یا اینکه فقط این دسته افراد خاص بتوانند خرید انجام دهند.

همچنین شما می توانید به کمک افزونه ای که در این پست معرفی می کنم وبسایتی درست کنید که کاربران آن با حق پرداخت عضویت سالانه ، ماهانه یا دلبخواه دسترسی نامحدود به دانلود فایل داشته باشند. مثل سایت های دانلود فیلم و موسیقی که با پرداخت عضویت ماهانه می توانید بی نهایت از امکانات سایت شامل دانلود و کامنت گذاری و … استفاده کنید.

برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی با پرداخت حق عضویت ، یا ایجاد یک فروشگاه اینترنتی برای اعضای خاص VIP درون یک فروشگاه دیگر بایستی ابتدا موارد زیر را انجام داده باشید:

یک فروشگاه اینترنت با تنظیمات کامل ووکامرس را نصب و فعال داشته باشید. سپس به کمک افزونه MemberPress که آن را می توانید از ژاکت یا راست چین خریداری کنید کار را ادامه دهید.

بعد از فعال سازی افزونه ، بایستی ابتدا شیوه پرداخت را در آن مشخص کنید که هر افزونه ای برای پرداخت استفاده کنید احتمالا افزونه ای برای MemberPress دارد.

بعد از اینکه شیوه پرداخت حق عضویت مشخص شد بایستی بروید و در بخش Memberships انواع پلن های عضویت را مشخص کنید، مثلا ماهانه، سالانه.

بعد از اضافه کردن پلن ها ، بایستی برای هر پلن، قیمت ، توضیحات ، تصویر دلبخواهی ، دوره پرداخت و دسترسی را مشخص کنید. در مثال زیر برای اشتراک پریمیوم کافیست 10 دلار ، یکبار ، با دسترسی مادام العمر پرداخت شود.

بعد از مشخص کردن انواع اشتراک ها، حالا نوبت آن است که قوانین دسترسی را مشخص کنید، مثلا شما می خواهید کاربران VIP یک سری کالا را مشاهده کنند که آن کالا ها برای این افراد رایگان است، مثل لینک دانلود فیلم یا دانلود فایل . سایر کاربران برای دانلود بایستی اشتراک تهیه کنند.

برای این کار بایستی وارد بخش Rules شوید. بعد از وارد شدن به بخش Rules یکی یکی قوانین دلخواه خود را اضافه کنید.

حالا بایستی ویدجت یا ابزارک این افزونه را در هر جایی که دوست دارید قرار بدید، برای این کار می توانید یک صفحه دلخواه با صفحه ساز دلخواهتون ایجاد کنید یا اینکه در ناحیه ابزارک های کناری یا فوتر ، ابزارک memberpress login را اضافه کنید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا