آموزشویندوز و لینوکس

اوپرا وان با هوش مصنوعی معرفی شد

امروز 20 ژوئن است و صدمین نسخه از مرورگر اپرا منتشر شد. اپرا تصمیم گرفته این مرورگر را اوپرا وان نام گذاری کند و به همراه دستیار هوش مصنوعی آریا آن را عرضه کرده است. این مرورگر نسخه لینوکس ، مک و ویندوز را دارد. من خودم تا کنون از محصولات اپرا استفاده نکرده بودم ولی این مورد که اپرا دستیار هوش مصنوعی را وارد بازی مرورگر کرده برایم جالب بود که ببینم موضوع از چه قرار است.

هوش مصنوعی که در مرورگر اپرا استفاده می شود دسترسی به محصولاتی دارد که بر اساس Chat GPT طراحی و توسعه یافته اند. همچنین می تواند از سطح وب یک سری نتایج را برای کاربر جستجو کند. برای لانچ لازم است که از سایدبار مرورگر به آن فرمان بدهید.

این سایدبار مرورگرهای اپرا همیشه وجود داشتند، انگار یک لایه به لایه های مصرف شده در محیط کاربری اضافه می کنند به همین دلیل از این طراحی خوشم نمیاد. خود سیستم عامل معمولا یک تسک بار دارد. خود پنجره باز هم کلی محیط را بلا استفاده می کند، حالا مرورگری که طراحی می کنی هم خودش سایدبار داشته باشد! شاید حدود 30 درصد از صفحه توسط این جور چیزا اشغال میشه.

اگر دوست دارید مرورگر جدید اپرا را تست کنید می توانید از لینک زیر آن را رایگان دانلود کنید.

https://opr.as/opera-one

موفق باشید. راستی تم رنگ رو برای تابستان قرمز کردیم! اینستاگرام برانکس هم مجدد بعد از مدتها فعال شده!

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا