آموزشوردپرس

انتقال 302 و 301 چه هستند؟

اگر در حوزه وبسایت و تولید محتوا فعالیت می کنید احتمالا عبارات انتقال 302 و 301 را شنیدید. امروز می خواهم برای آن دسته از دوستانی که نمی دانند redirect 301 و 302 به چه دردی می خورد، مورد استفاده را توضیح دهم و نحوه ستاپ کردن آنها را نیز در ادامه این پست آموزش خواهم داد.

برای شروع بایستی به شما بگویم شما وقتی آدرسی برای یک صفحه یا یک مطلب دارید ، ممکن است نیاز باشد تا در آدرس جدیدی برای همان محتوا ، میزبان خواننده خود باشید. در این صورت بایستی عملیات انتقال یا redirect را انجام دهید. اگر این انتقال دائمی باشد شما بایستی 301 را استفاده کنید. اگر انتقال شما به آدرس جدید موقتی است بایستی از انتقال 302 استفاده کنید.

معمولا وقتی شما دامنه خود را تغییر می دهید، بهتر است که از ریدایرکت 301 استفاده کنید ، برای اموری که ساده تر هستند بهتر است که از ریدایرکت 302 استفاده کنید.

چطور ریدایرکت 301 و 302 را تنظیم کنیم؟

برای شروع بایستی به شما بگویم که بهتر است از افزونه سئو همه کاره برای امور ریدایرکت استفاده کنید چرا که تمامی ساختارهای لازم را ایجاد می کند و شما می توانید براحتی ریدایرکت مد نظر خودتان را در آن تنظیم کنید. در این آموزش هم من از افزونه سئو همه کاره یا All in One SEO استفاده کردم.

برای شروع بایستی وارد بخش Redirect در افزونه سئو همه کاره شوید.

نکته مهم این است که بخش ریدایرکت در نسخه پرو افزونه در دسترس است. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید وقتی وارد این بخش از افزونه می شوید ، می توانید سورس که آدرس قدیمی است را وارد کنید، سپس در بخش Target آدرس جدید را وارد کنید، از بخش Redirect type مدل انتقال را مشخص کنید که دائمی 301 یا موقت 302 است ، در نهایت با کلیک روی add redirect ، انتقال به لیست اضافه می شود.

از لیست ریدایرکت ها هم می توانید وضعیت انواع انتقال های ثبت شده داخل وردپرس خود را مشاهده کنید و در صورت نیاز آنها را فعال و غیر فعال کنید. بهتر است که انتقال های دائمی را دست نزنید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا