آموزشویندوز و لینوکس

امکان split tunnel چیست؟

این روزها که از اینترنت بین المللی دستمان کوتاه است استفاده از ابزارهای دور زدن فیلترینگ یا VPN بسیار مرسوم شده است. نکته مهمی که در استفاده از این ابزارها کاربران عادی غافل هستند این موضوع است که در استفاده از این ابزارها بهتر است ترافیک اپ های داخلی و خارجی را جدا کنید. این قابلیت Split tunnel نام دارد و به زبان ساده در آن می توانید انتخاب کنید که مثلا اینستاگرام ترافیکش از vpn بگذرد ولی اپلیکیشن بانکی از اینترنت داخلی بگذرد. تمامی اپ های حرفه ای این امکان را دارند . اینطور وقتی به vpn اتصال دارید نگران بالا نیامدن اپ بانک نیستید.

خیلی از سرورهای داخلی از جمله VPS ها که نیاز به ریموت به آنها را داریم ( در صورتی که کارتان شبکه باشد یا مثلا یک سرور مدیا شخصی دارید ) وقتی split tunnel شما فعال نیست در دسترس نیستند.

همچنین اگر در شبکه داخلی شرکتی هستید و نیاز به استفاده از vpn دارید اگر این امکان اسپلیت تانل را فعال نکرده باشید مثلا پرینتر تحت شبکه را مشاهده نمی کنید، یا اینکه به فایل سرور خود دسترسی ندارید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا