آموزشوردپرس

امکانات وردپرس 6 – ویرایشگر کل وبسایت – بروز رسانی بزرگ وردپرس

وردپرس 6 نسخه بتا ، چند روز پیش منتشر شد. نسخه نهایی وردپرس 6 در تاریخ 24 می 2022 منتشر می شود. این نسخه از وردپرس یکی از بزرگترین بروز رسانی های اخیر وردپرس خواهد بود. در ادامه با من همراه باشید تا این بروز رسانی را بشکافیم و ببینیم باید منتظر چه امکاناتی باشیم.

  • ویرایش کل سایت به کمک بلاک

اولین نکته این است که برای اینکه از قابلیت ویرایشگر بلاک وردپرس استفاده کنید بایستی قالبی داشته باشید که از این امکان پشتیبانی کند ولی در کنار این موضوع در وردپرس 6 کل وبسایت را می توانید با بلاک ادیت کنید.

  • تغییر استایل با چند کلیک

در نسخه بتا وردپرس 6 این ویژگی اضافه شد. شما می توانید هرجایی هستید به کمک چند کلیک استایل را کاملا تغییر دهید.

این به توسعه دهندگان تم این امکان را می دهد تا برای قالب های خود یک سری استایل های پیش فرض اضافه کنند تا کاربر نهایی با توجه به سلیقه خود ، با چند کلیک استایل سایت خودشان را تغییر دهند.

  • خروجی گرفتن از تغییرات

در وردپرس 6 شما این امکان را خواهید داشت که کل تغییراتی که روی سایت خود ایجاد کرده اید ( در ویرایشگر کل سایت ) با چند کلیک به یک فایل خروجی xml تبدیل کنید.

با این کار بعد از مهاجرت به سایت جدید می توانید با چند کلیک فایل خروجی خودتان را داخل سایت جدید وارد کنید و بدون دردسر کارخودتان را ادامه دهید.

  • بلاک های جدید در بخش ادیتور وردپرس

چند بلاک جدید به بخش بلاک ادیتور وردپرس اضافه خواهد شد. از جمله کامنت ، که می توانید تمامی قسمت های آن را ویرایش کنید.

بلاک بعدی که اضافه شده است ، خواندن ادامه مطلب یا Read More است. در وردپرس 5.9 شما می توانید خلاصه قرار دهید که خودکار دکمه خواندن ادامه مطلب دارد ولی در وردپرس 6 این دکمه کاملا جدا می شود می توانید رنگ بندی و فونت آن را به دلخواه انتخاب کنید.

بلاک بعدی نتایج جستجو است. شما می توانید بخش جدیدی به بلاک اضافه کنید که به کاربر بگوید نتیجه ای یافت نشد و متن را هم به هر طریقی که دوست دارید ویرایش کنید.

بلاک بعدی که اضافه می شود بلاک مربوط به معرفی کامل نویسنده پست است که می توانید در کنار آواتار و لینک های اجتماعی از آن استفاده کنید.

بلاک آواتار هم اضافه خواهد شد. در قسمت قبلی نامش را آوردم بعد فهمیدم که معرفیش نکردم! بلاک آواتار این امکان را می دهد تا آواتار هر کاربری که دوست دارید را در هرجایی نمایش دهید.

این بخش اول پست بود. در پست بعدی امکاناتی که به ویرایشگر متن وردپرس برای پست ها و صفحات ثابت اضافه می شود را بررسی می کنیم.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا