آموزشوردپرس

امکانات وردپرس 6 – بخش دوم تغییرات – بروز رسانی بزرگ وردپرس

وردپرس 6 بزودی منتشر می شود و ما از اینجا شروع کردیم و درباره امکانات بروز رسانی بزرگ وردپرس صحبت کردیم. حتما پست قبلی را مطالعه کنید و سپس سراغ این پست بیایید.

در این پست یک سری تغییرات دیگر جزئی را مرور می کنیم. وردپرس 6 یکی از بزرگترین بروز رسانی وردپرس است که بزودی نسخه اولیه و نهایی آن در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

اولین مورد امکان اضافه کردن بوردر یا حاشیه ، دور ، بلوک ستون است. اگر شما از Columns Block زیاد استفاده می کنید این امکان به شما اجازه جدا سازی ستونها را می دهد.

دومین مورد امکان اضافه کردن فضا یا فاصله دلخواه بین تصاویر یک گالری است که قبلا با کلی تریک امکان پذیر بود ولی در وردپرس 6 می توانید با انتخاب گالری فاصله ها را تنظیم کنید.

سومین مورد امکان تایپ اول دستور لینک دهی است و نمایش بقیه دستور به صورت حفظی توسط وردپرس است. با این بروز رسانی می توانید خیلی سریع لینک به پست خود اضافه کنید.

چهارمین مورد امکان انتخاب دسته جمعی بلوک ها داخل پست ها و یا صفحات است. شما می توانید مثل تصویر زیر با نگهداشتن دکمه کنترل به همراه شیفت ، و کلیک برروی نام بلوک ها، آنها را دسته جمعی انتخاب و برروی آنها مثلا اندازه فونت دسته جمعی اعمال کنید.

این ها یک سری دیگر از تغییرات وردپرس 6 بودند که در این قسمت معرفی کردم، در پست بعدی که پست آخر از این مجموعه خواهد بود الباقی تغییرات را مرور می کنم که بیشتر مربوط به ویرایشگر بلاک هستند و امکانات جدیدی که به آن اضافه خواهد شد.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا