آموزشویندوز و لینوکس

افزایش سرعت ویندوز 11 با چند راه ساده

این روزها که اکثر تجهیزات با حافظه SSD و یا NVMe فروخته می شوند ، ویندوزهای نصب شده روی دیوایس های ما سرعت خوبی دارند ولی شاید بایستی از چیزی که هستند سریعتر باشند!

ویندوز 11 در بروز رسانی های اخیرش کلی از امکانات قدیمی خودش را جابجا کرده است. یکی از این ابزارهای مهم Disk Cleanup است. این ابزار برای پاکسازی ویندوز از فایل های زائد، آپدیت های ویندوز نصب شده، لاگ خطاها و کلی دیتای بدرد نخور دیگر طراحی شده است. با راست کلیک و رفتند به نمایش وضعیت درایوها دیگر نمی توانید ابزار Disk Cleanup را پیدا کنید.

به جای آن بایستی در استارت ویندوز آن را جستجو کنید. برنامه Disk Cleanup هم اکنون به عنوان یک ابزار مستقل در ویندوز 11 در دسترس است.

بعد از اجرا شدن Disk Cleanup کافیست ابتدا درایو دلخواه خودتان را انتخاب کنید تا یک اسکن اولیه از شرایط درایو انتخابی شما انجام دهد و فایل هایی که می تواند پاک کند به شما نمایش داده شود.

در صفحه ای که باز می شود ، گزینه وجود دارد به نام Clean-up system files ، آن را بزنید، مجدد درایو انتخابی خودتان را انتخاب کنید تا مجدد اسکن انجام شود. بعد از اینکه سری دوم اسکن انجام شد، فایل های سیستمی بدرد نخور توسط این ابزار شناسایی می شوند که مهم ترین آنها آپدیت های قدیمی ویندوز است.

مواردی که به صورت پیش فرض تیک خورده است برای خالی کردن درایو ویندوز شما کافیست . تنها کافیست روی OK کلیک کنید . عملیات پاکسازی فایل های زائد ویندوز حالا شروع می شود. بعد از اتمام کار احتمالا حجم درایو سی شما افزایش خواهد یافت و همچنین شما می توانید سرعت بیشتری را در لود شدن و استارت ویندوز تجربه کنید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا