آموزشمطالب برتروردپرس

افزایش سرعت داشبورد ووکامرس

اگر شما فروشگاه آنلاین داشته باشید ، این پست برای من شما مناسب است، چرا که در این پست به شما چند نکته ساده ارائه می کنم که به کمک آنها بتونید سرعت داشبورد ووکامرس را ارتقا دهید. پس با من همراه باشید.

حتما این مطلب را نیز بخوانید: ” چطور سرعت داشبورد وردپرس را افزایش دهیم؟

سرعت در هر سایتی ، اول به سخت افزار هاستینگ شما ارتباط دارد، پس اول از همه سعی کنید اگر دچار کندی هستید مدل هاست خود را ارتقا دهید. مثلا از هاست با حافظه SSD به هاست با حافظه NVMe آپگرید کنید. اگر مشکل پاسخ دهی به تعداد کاربر بالا دارید، می توانید هاست با پهنای باند بالاتر تهیه کنید و به همین ترتیب برای مشکلات مختلف ، هاست های مختلفی وجود دارد.

در این پست هدف ما ، راه کارهای ساده تنظیمات وردپرس و ووکامرس است که به کمک آنها بتونید سرعت لودینگ داشبورد را افزایش دهید.

اولین بخشی که باید آن را حتما چک کنید، لیست های ووکامرس است. در هرجای وردپرس که باشید منویی زیر ادمین بار وجود دارد که با نام تنظیمات صفحه مشخص شده است. با زدن تنظیمات صفحه می توانید آیتم هایی که در لیست های وردپرس نمایش داده می شود را خصوصی سازی کنید. درباره ووکامرس ، در لیست ها سعی کنید آیتم های اضافه را خاموش کنید و برروی ذخیره کلیک کنید.

نکته بعدی در ووکامرس ، افزونه هایی است که نصب می کنید، حدالامکان سعی کنید از شیوه ثبت نام و پرداخت پیش فرض در ووکامرس استفاده کنید. دست بردن در فیلدها، کم و زباد کردن صفحات پیش فرض ، اضافه کردن مراحل جدید به فروش ووکامرس ، یا اضافه کردن امکانات اضافه در تعریف محصولات، همگی باعث ایجاد فشار بیشتر در پردازش های ووکامرس می شوند. از همه بیشتر ، اتصال ووکامرس به نرم افزارهای تولید داخل است، خیلی از مشتریان ما ووکامرس را به نرم افزارهای مالی متصل می کنند، این کار برای مدیریت موجودی و قیمت گذاری خوب است ولی چون زیر ساخت ها و نرم افزارهای داخلی ما خیلی استاندارد درست نشده اند کندی بیش از حدی به ووکامرس می دهند.

یک ابزار مناسب دیگر برای سرعت بخشی به ووکامرس استفاده از افزونه وردپرس راکت است، این افزونه WP Rocket را می توانید از ژاکت یا فروشگاه های مشابه تهیه کنید. در تنظیمات آن بخشی برای کاهش حجم دیتابیس وجود دارد. مثلا یادداشت های سفارشات قدیمی ، یا خیلی از اطلاعات دیگر ووکامرس را می توانید به مرور زمان به کمک این افزونه به صورت خودکار یا دستی پاکسازی کنید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا