آموزشوردپرس

اضافه کردن چک لیست دلخواه به ویرایشگر وردپرس

در این پست می خواهم به شما نحوه اضافه کردن چک لیست دلخواه به ویرایشگر وردپرس را آموزش بدهم. در هر کاری خوب است که شما یک چک لیست داشته باشید. در موضوع انتشار محتوا نیز بهتر است که یک چک لیست هوشمند داشته باشید تا مثلا تعداد کاراکترهای شما در بخش خلاصه، متن و یا فرمت تصاویر را بررسی کند و اگر همه تیک خورده بود شما پست و محتوای خود را منتشر کنید.

استفاده از چک لیست قبل از انتشار محتوا در وردپرس یک مزیت دیگر نیز دارد و آن این است که نمره ای که افزونه های سئو به پست شما می دهد 100 درصد ارتقا پیدا می کند.

اگر می خواهید مانند تصویر زیر یک چک لیست داشته باشید که همواره در دید شما باشد و شما با یک نگاه متوجه وضعیت پست خود شوید بایستی افزونه رایگان PublishPress Checklists را از مخزن وردپرس نصب و فعال سازی کنید.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه ، در منوهای وردپرس نام Checklist اضافه می شود. اگر وارد آن شوید، در بخش تنظیمات می توانید تعیین کنید که در چه مدل محتوایی نمایش داده شود. مثلا پست ها به صورت پیش فرض تیک خورده است و اگر می خواهید در صفحات نیز ظاهر شود تیک مربوط به pages را هم بزنید.

در قسمت بعدی که checklist نام دارد ، می توانید انواع چک لیست را طراحی کنید. مثلا روی تعداد کاراکتر پست، روی تعداد کاراکتر خلاصه پست، تطابق لینک با تیتر پست و خیلی چیزهای دیگر چک لیست هوشمند طراحی کنید تا در هنگام انتشار پست در لحظه متوجه شوید که چه نکته ای را رعایت کردید و چه نکته ای را رعایت نکردید.

یک گزینه مهم در این چک لیست وجود دارد که با عنوان Who can ignore the task? مشخص است. ( تصویر بالا ) در این بخش بایستی کاربری که می تواند این موارد را نادیده بگیرد و پست را منتشر کند را انتخاب کنید، اگر این موضوع را انتخاب نکنید، تا چک لیست را کامل انجام ندهید امکان انتشار محتوا ندارید.

امیدوارم این پست برای شما و سئوی سایت شما مفید بوده باشد. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا