آموزشوردپرس

اضافه کردن واترمارک به صورت خودکار به تصاویر در وردپرس

اگر می خواهید برای تصاویر استفاده شده در سایت وردپرسی خود یک حالت کپی رایت یا اختصاصی بودن ایجاد کنید بهترین راه استفاده از واترمارک است. در این پست با من همراه باشید تا به شما یک راه ساده آموزش دهم که به صورت خودکار به تصاویر سایت شما واترمارک اختصاصی اضافه کنید.

اگر عکاس باشید ، برای بلاگ عکاسی خود حتما بایستی از افزونه های واترمارک استفاده کنید. در ادامه دو افزونه ، یکی حرفه ای و یکی ساده، را به شما معرفی می کنم تا به کمک آنها کار واترمارک خودکار تصاویر را انجام دهید.

ساده ترین راه برای واترمارک کردن تصاویر در وردپرس استفاده از افزونه Easy Watermark است. این افزونه رایگان را می توانید از مخزن وردپرس دانلود ، نصب و فعال نمایید.

بعد از فعالسازی در تنظیمات وردپرس شما، یک گزینه به نام این افزونه اضافه می شود که با کلیک برروی آن وارد تنظیمات آن می شوید.

در تب عمومی یا General می توانید انتخاب کنید که تصاویر به صورت خودکار واترمارک شوند، چه فرمت هایی از تصاویر واترمارک خودکار شوند. مهم ترین گزینه این صفحه watermark type است که بایستی روی حالت دلخواه خود که متن خالی ، عکس خالی، یا هم عکس و هم متن باشد.

در تب image و Text می توانید با توجه به انتخابی که در تب عمومی گرفته اید عکس و متن را برای واترمارک انتخاب کنید.

اگر عکاس حرفه ای هستید و یک افزونه گالری حرفه ای نیاز دارید ، حتما از Envira Gallery استفاده کنید. این افزونه بسیار حرفه ای است و حالت های نمایش خاصی برای تصاویر شما دارد.

با فعال سازی این افزونه می توانید واترمارک تصاویر را نیز انجام دهید. برای اینکار وارد تنظیمات این افزونه شوید و ا منوی watermarking می توانید انتخاب کنید که چه تصویری برای واترمارک استفاده شود. این عکس کجای تصاویر ظاهر شود. فاصله آن از لبه ها چقدر باشد و میزان شفافیت آن چه مقدار باشد.

امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد. موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا