آموزشمطالب برتروردپرس

اضافه کردن لایک فیس بوک به سایت وردپرسی

با توجه به فیلترینگ گسترده سرویس های بین المللی وقتی شما همراه با اینترنت به دنبال VPN هستید، بهتر است که از این پس یواش یواش مثل یک انسان نرمال از سرویس های بین المللی استفاده کنید. زندگی محدود به اینستاگرام و واتساپ و تلگرام نیست. فیس بوک بیشترین کاربر را در میان شبکه های اجتماعی دارد. کلی پتانسیل در آن نهفته است. در این پست به شما آموزش می دهم که چطور سایت وردپرسی خودتان را به فیس بوک و لایک معروفش متصل کنید.

می دونید که اولین بار لایک در فیس بوک ایجاد شد؟!

برای شروع بایستی روی سایت وردپرسی خودتون افزونه  BestWebSoft’s Like & Share را نصب و فعال کنید. پس از آن همانند تصویر زیر وارد تنظیمات آن شوید و به بخشی برسید که از شما app id فیس بوک می خواهد :

در این بخش سعی کنید روی لینک های روبروی آن که نوشته Create a new one طوری کلیک کنید که آنها در صفحه جدید باز شوند.

خب، حالا وارد فیس بوک می شوید، اگر وارد حساب کاربری خود نشده اید یک بار وارد شوید و دوباره این مراحل را انجام دهید.

در صفحه ای که باز می شود فیس بوک از شما می پرسد که برای چه کاری می خواهید دسترسی app id درست کنید. شما بایستی بیزنس یا کسب و کار را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی بایستی اطلاعات کسب و کار را وارد کنید، مثلا یک نام باید انتخاب کنید که ما Like Button انتخاب کردیم. در کنار آن بایستی ایمیل خودتان را مجدد وارد کنید. در نهایت برروی دکمه سبز رنگ ایجاد اپ کلیک کنید.

حالا یک صفحه پاپ آپ باز می شود که فیس بوک در آن می خواهد یکبار دیگر رمز عبور فیس بوک خودتان را وارد کنید. بعد از این کار به صفحه داشبورد اپ خود ریدایرکت می شوید. در این صفحه بایستی همانند تصویر زیر در تنظیمات وارد بخش basic شوید.

در این صفحه اطلاعاتی که افزونه می خواهد که شامل app id و secret است را می توانید مشاهده کنید. کافیست آنها را داخل اپ کپی کنید تا افزونه بتواند لایک فیس بوک را نمایش دهد.

نکته مهم این است که برای اینکه در حال حاضر که پست را منتشر می کنم این افزونه کار کند بایستی هاست شما خارج از کشور باشد چرا که از هاست های داخلی به api فیس بوک دسترسی نیست.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا