آموزشمطالب برتروردپرس

اضافه کردن دکمه مقاله بعدی و قبلی در پست های وردپرس

آیا شما می خواهید دکمه مقاله بعدی و قبلی را به انتها یا ابتدای پست های وردپرس خود اضافه کنید؟ در این پست دو شیوه برای اضافه کردن این امکان آموزش می دهم. پس در ادامه با من همراه باشید

راهکار اول به کمک یک افزونه انجام پذیر است. ابتدا بایستی افزونه CBX Next Previous Article را از اینجا دانلود ، نصب و فعال کنید. بعد از اینکه این افزونه فعال شد کافیست وارد تنظیمات آن شوید. تنظیمات آن در داخل بخش تنظیمات وردپرس قراردارد.

در تنظیمات پایه یا Basic این افزونه می توانید بر اساس درصد یا پیکسل پوزیشن عمودی دکمه های مقاله بعدی و قبلی را انتخاب کنید. کمی پایین تر گزینه ای قرار دارد که با فعال سازی در صفحات آرشیو نیز این دکمه ها نمایش داده شود.

در دومین منوی این افزونه با نام Navigate by Taxonomy می توانید انتخاب کنید که پست های قبلی و بعدی بر اساس دسته بندی انتخاب شوند یا هر مورد دیگری که مورد پسند شماست.

همچنین در آخرین منو امکانات دنبال کردن کاربر توسط گوگل آنالیتیک توسط این افزونه به سایت شما اضافه می شود.

اگر می خواهید بدون افزونه زیر پست های خود امکان جابجایی به پست های بعدی و قبلی را فعال کنید می توانید وارد داشبورد سی پنل و یا دایرکت ادمین خود شوید. سپس فایل منیجر هاست خود را باز کنید. سپس داخل فایل های وردپرس خود وارد wp content سپس وارد فایل قالب ها شوید ، در قالب فعالی که دارید دنبال فایل single.php بگردید. آن را در حالت ادیتور باز کنید. در انتهای این فایل کد زیر را وارد کنید:

<?php the_post_navigation(); ?> 

اگر می خواهید عبارات پست قبلی و بعدی هم نمایش داده شوند کافیست کد زیر را وارد کنید، توجه داشته باشید که می توانید به جای عبارات انگلیسی Previous Article: و Next Article: عبارات فارسی معادل دلخواه را وارد کنید:

<?php the_post_navigation( array(
 'prev_text'  => __( 'Previous Article: %title' ),
 'next_text'  => __( 'Next Article: %title' ),
 ) );
?>

اگر می خواهید با آیکن arrow به سمت راست و چپ این بخش نمایش داده شود به جای کدهای بالا ، کد زیر را در انتهای فایل قرار دهید:

<?php the_post_navigation( array(
 'prev_text'  => __( '← %title' ),
 'next_text'  => __( '%title →' ),
 ) );
?>

امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد. موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا