آموزشکسب و کار

از فضای کلود در کسب و کارتان استفاده کنید

در همه کسب و کارها اطلاعات مشتریان ، اطلاعات خدمات و اطلاعات مهم داخلی مثل اسناد و گواهینامه های مختلف وجود دارد. این اطلاعات بسیار مهم هستند. متاسفانه به دلیل هزینه های بالا، شرکت های داخلی و خصوصا استارتاپ ها از فضاهای کلود برای ذخیره سازی اطلاعات حساس خود استفاده نمی کنند. مثلا شرکت های بیمه را شاهد هستیم که چند شعبه در سطح شهر دارند و هر کدام برای خود اطلاعات روی سیستم ذخیره کردند و با فلش مموری اطلاعات را جابجا می کنند، یا شرکت نرم افزاری داریم که هنوز شبکه داخلی ندارد و همه در حال کار به صورت جزیره ای هستند.

در اینترنت سرویس دهندگان مختلفی وجود دارند که می توانند نیاز فضای کلود شما را برطرف کنند. بدون نیاز به شبکه کردن یا دسترسی خاص ، می توانید پوشه های خودتان را به این سرویس دهندگان بسپارید و در سیستم های مختلف به فایل های مهم خود دسترسی داشته باشید.

معروف ترین سرویس دهنده خارجی ، گوگل درایو است که به هر کاربر 15 گیگابایت فضا می دهد که شاید این مقدار برای مستندات یک کسب و کار کوچک از کافی ، کافی تر باشد.

از بین سرویس دهندگان ایرانی ، ابرآروان 5 گیگابایت فضای رایگان برای ذخیره کردن داده به کاربران می دهد. برای پلان های پر حجم هزینه های خوبی دریافت می کند و گران نیستند. ابر آروان کلاینت ویندوز و اندروید ندارد و برای این موضوع می توانید از ابزارهای اوپن سورس استفاده کنید.

استفاده از یک سرویس دهنده کلود به شما این آرامش خاطر را می دهد که همه اطلاعات شما امن هستند. خودکار توسط شرکتی که از آن استفاده می کنید پشتیبان گیری می شود و از همه مهم تر در هر جای دنیا در دسترس است.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا