آموزشارز دیجیتال

از تریدینگ ویو رایگان مثل نسخه حرفه ای استفاده کنید

تریدینگ ویو مهم ترین ابزار برای تحلیل اطلاعات در بازارهای مالی است. این ابزار در چند نسخه در اختیار کاربرانش قرار گرفته است که نسخه رایگان آن بسیار پر طرفدار است و برای خیلی از تریدرهای تازه کار و حرفه ای حتی کافیست.

در این پست به شما چند اندیکاتور رایگان معرفی می کنم که به کمک آنها می توانید تغییرات روندی بازار را بهتر تحلیل کنید و مثل یک حرفه ای از تریدینگ ویو استفاده کنید.

در تصویر زیر چارت توکن بومی صرافی کوکوین را مشاهده می کنید. در این چارت ، چند اندیکاتور فعال داریم که به نظر شخصی من، برای ترید کردن و زیر نظر گرفتن بازار کاربردی هستند.

در چارت بالا ما اندیکاتورهای Volume ولیوم، مارکت سایفر رایگان b و Stochastic RSI را داریم. این سه اندیکاتور در کنار چارت های DXY شاخص قدرت دلار ، BTC.D دامیننس بیت کوین ، قیمت جهانی طلا و نفت می توانند در تحلیل بازار شما را خودکفا کنند.

اول از همه از اندیکاتور Stochastic RSI شروع می کنم. این اندیکاتور رایگان، با جستجو کردن کلمه Stoc در لیست اندیکاتورها قابل جستجو است. بعد از فعال شدن به زیر چارت شما اضافه می شود . در این اندیکاتور یک رنج 0 تا 100 دارد که یک خط در 50 کشیده شده و دو خط آبی و نارنجی در آن دیده می شود. یک محدود آبی رنگ هم در مرکز قرار دارد.

در تصویر بالا ، اگر از محدوده آبی به سمت بالا خارج شویم بازار به حالت overbought رسیده ایم ، این بدین معناست که حجم خرید بالا بوده و احتمالا قیمت بالاتر از ارزش واقعی در زمان خرید بوده ، پس نیاز است که بازار وارد فاز اصلاحی شود. بر عکس آن اگر از قسمت پایین محدوده آبی خارج شویم، وارد بخش oversold شده ایم، این بدان معناست که بازار با قیمتی پایین تر از قیمت واقعی دارایی را فروخته است و نیاز است که قیمت و روند به سمت بالا حرکت کند. حالا در نواحی که خط آبی رنگ از پایین خط نارنجی به سمت بالا آن را رد می کند ، بازار روندی افزایشی پیدا می کند درست همانند MACD، و بر عکس وقتی از بالا خط آبی برروی خط نارنجی کراس می کند بازار روندی نزولی پیدا می کند. محدوده آبی در قسمت بالا و پایین خودش هم حمایت است و هم مقاومت، خط مرکزی هم می تواند گاهی اوقات حمایت و مقاومت در روند را نمایش دهد.

اندیکاتور بعدی که می توانید در حساب رایگان تریدینگ ویو از آن استفاده کنید Market Cipher B Free است. که نسخه رایگان مارکت سایفر معروف است.

در مارکت سایفر B نسخه رایگان، ما چندین المان داریم که روند بازار را نمایش می دهند. حجم آبی که خط مرکزی بالا و پایین می شود ، گردش پول را نمایش می دهد، هر وقت از خط مرکزی حجم آبی به سمت بالا می رود یعنی فشار برای افزایش قیمت بیشتر می شود و برعکس آن هر وقت حجم آبی به زیر خط مرکزی می آید فشار بر کاهش قیمت است. در کنار این حجم آبی یک حجم زرد رنگ دیده می شود که روند کلی قیمتی است، هر وقت ما به سمت زیر خط مرکزی حرکت کنیم ، بازار نزولی و بر عکس آن اگر اتفاق بیفتد بازار صعودی است، برای درک بهتر بازار ، مارکت سایفر برای ما یک سری دایره های قرمز و سبز در نمودار چاپ می کند. اگر دات سبز چاپ بکند روند ما افزایش است ، اگر دات قرمز چاپ کند یعنی روند ما نزولی است. حالا هر چه این دات ها از مرکز فاصله بیشتری داشته باشند روندهای ما درصدشان بیشتر است. مثلا دات سبزی که با فاصله کم از مرکز چاپ می شود شاید 1 تا 2 درصد روند افزایشی باشد ولی دات سبزی که در فاصله زیاد از مرکز چاپ می شود تا 20 درصد افزایش روند را نمایش می دهد.

اندیکاتور بعدی Volume می باشد. این اندیکاتور به شما تاییدیه یک روند را می دهد، وقتی قیمت به سمت بالا و یا پایین به صورت شارپی شکسته می شود اگر ولیوم یا حجم بالایی داشته باشد احتمالا روند واقعی است ولی اگر ولیومی دیده نشود ، احتمالا به همان مقدار که تغییر داشتیم روندی بازگشتی در پیش خواهیم داشت.

این سه اندیکاتور رایگان در تریدینگ ویو به شما دید خوبی از روند کلی بازار را می دهد، این موارد را در کنار سایر مواردی که ذکر کردم و همچنین تقویم اتفاقات مهم و اخبار روز اگر بگذارید می توانید خودتان به صورت خودکفا وضعیت بازار های مالی را رصد کنید.

موفق و پر سود باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا