آموزشارتقا سئووردپرس

ارتقا سئو SEO Improve – سئو نسخه موبایل وبسایت

نسخه موبایل وبسایت ها هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. خصوصا در جوامع در حال توسعه که معمولا افراد یک دیوایس بیشتر ندارند. دیوایس های موبایل معمولا دارای محدودیت های خاصی نسبت به سیستم های دسکتاپ هستند. اگر تفاوت ها و محدودیت های هر دیوایس را بشناسیم می توانیم محتوای بهتری به مخاطب ارائه دهیم.

تفاوت سئو در موبایل و سئو در دسکتاپ چیست؟

وقتی کاربر به موبایل خود رجوع می کند بیشتر اوقات می خواهد کسب و کارها یا خدمات محل خودش را جستجو کند به همین دلیل سئو محلی خیلی برای شما مهم تر می شود. قبلا یک پست درباره سئو محلی منتشر دادیم:

نحوه انجام سئو محلی برای کسب و کار .

همچنین بایستی ببینید جامعه آماری دیوایس های موبایل جامعه هدف شما بیشتر چه سخت افزاری دارند و سعی کنید بهترین حالت ممکن را برای سخت افزار هدف خود طراحی کنید. همچنین خوانایی در دیوایس های موبایل بسیار اهمیت دارد. سعی کنید از فونت های خوانای فارسی مثل انجمن، ایران سنس و میترا استفاده کنید.

بیشتر ترافیک اینترنت از سمت موبایل است

طبق آخرین گزارشات منتشر شده درباره آمار و ارقام وب، مشخص شده که در دنیای مدرن بیش از 59 درصد از ترافیک اینترنت برای دیوایس های موبایل است.

مورد بعدی که باید در نظر داشته باشید، هرچقدر که نسخه دسکتاپ خوبی داشته باشید کار خاصی برای شما در رتبه دهی نمی کند. از سال 2016 گوگل برای کراول و بررسی ، از نسخه موبایل وبسایت ها استفاده می کند. به همین دلیل اگر نسخه موبایل خوبی نداشته باشید احتمالا روی نسخه دسکتاپ شما نیز تاثیر می گذارد.

مورد آخری که درباره موبایل بایستی در نظر داشته باشید این است که بیش از 70 درصد از خرید های اینترنت با موبایل انجام می شود به همین دلیل نسخه موبایل باز هم اهمیت بیشتری برای فروشگاه های اینترنتی پیدا می کند.

مهم ترین عواملی که بایستی در طراحی نسخه موبایل سایت در نظر داشته باشید

سرعت بالا آمدن ( لودینگ اسپید ) باید بسیار عالی باشد. هرچه سایت و صفحات سایت شما سریعتر لود شود تجربه کاربری و نمره سایت شما بالاتر می رود.

گشت و گذار ساده ، در سایت خود بایستی لحاظ کنید. دکمه های رفت و برگشت باید ساده طراحی شوند. دسته بندی ها در دسترس باشند و منو اصلا نباید باعث خرابی نمایش نوشته ها شود.

دکمه های بزرگ، روی نسخه موبایل ، باعث می شود تاچ کردن و لمس کردن راحتتر شود. از همین رو سعی کنید در نسخه موبایل حجم دکمه های سایت خود را بیشتر کنید.

سعی کنید در سایت فروشگاهی خود پروسه خرید و پرداخت را ساده و سریع کنید. در نسخه موبایل بهتر است که فرم ها ساده تر باشند، بیشتر انتخابی باشند تا پروسه خرید سریعتر انجام شود.

در پست های بعدی بیشتر درباره نسخه موبایل با هم صحبت خواهیم کرد.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا