آموزشتولید محتوامطالب برتر

آیا shadowban یا اکانت شدوبن در اینستاگرام واقعی است؟

در سال های گذشته همیشه کاربران اینستاگرام بر این عقیده بودند که برخی اوقات به دلیل انجام کارهایی خاص اکانتشان شدو بن یا Shadow Ban می شود. این موضوع را بارها و بارها اینستاگرام رد کرده است ولی آیا واقعا این چنین است؟

اینستاگرام درست است که عبارت شدو بن را رد می کند ولی در نحوه کارکرد و قانون گذاری اینستاگرام واضح اعلام کرده که یک سری کارها باعث خارج شدن حساب کاربری شما از لیست اکانت هایی می شود که در اکسپلور لیست می شوند، با این کار حساب شما مرده است و با توجه به جمعیت بالای اینستاگرام و اینکه بازگشت به حالت عادی توسط فرد باید انجام شود، بهتر است که بیخیال حساب کاربری خود شوید و یک حساب جدید ایجاد کنید.

اموری که باعث شدو بن شدن طبق قانون می شود این است که فعالیت های مرتبط با بات ها انجام دهید. مثلا دنبال کننده بخرید، تبلیغ بات های دنبال کننده بکنید، استوری ها را به صورت فله به کمک بات ویو دار کنید، ترافیک زیادی به سمت پست های خود بفرستید، لایک های فراوان در عرض چند ثانیه به کمک بات دریافت کنید و از این دست اقدامات حساب کاربری شما را محدود می کند ، در این حالت شما شدوبن شدید! حالا اینستاگرام می گوید چنین کلمه ای را استفاده نمی کند ولی چرا در عمل انجام می دهد.

اینستاگرام وضعیت حساب های کاربری را به کاربر از طریق بخش تنظیمات و قسمت Account Status زیر قسمت More info and support به شما نمایش می دهد. نکته اینجاست که اگر در این قسمت اکانت شما از همه خطاها مبرا باشد باز هم ممکن است حساب شما به دلایلی که در بالا گفتم مرده باشد.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا