آموزشکسب و کارمطالب برتر

آیا وردپرس به اندازه کافی ایمن است؟

یکی از صحبت هایی که در فضای مجازی درباره وردپرس می شود این است که وردپرس ایمن نیست. اگر می خواهید یک سایت بسیار ایمن بسازید که در آن اطلاعات مهمی ذخیره می شود از وردپرس استفاده نکنید. همینجا بگویم که این موضوع یک تصور کاملا اشتباه است.

برخلاف این تصور ، وردپرس کاملا ایمن است و توانایی ایجاد و طراحی سایت های دارای اطلاعات حساس را دارد. کد وردپرس اوپن سورس است. این بدین معناست تمام کد زیر چشمان کاربران و خبرگان امنیت است و اگر باگی در آن دیده شود سریعتر از چیزی که فکرش را بکنید آن باگ برطرف می شود.

تیم توسعه دهندگان وردپرس تیمی جهانی است، یک سری افراد به صورت دائمی در کد وردپرس کار می کنند برخی افراد به صورت دوره ای هستند. یک سری خبره امنیت هم به دلیل استفاده از وردپرس در سازمان ها و شرکت های خاص به صورت On Demand برروی امنیت وردپرس کار می کنند.

علاوه بر این موارد یک نسخه از وردپرس که می خواهد منتشر شود دارای چندین نسخه آلفا و بتا است. معمولا چند فاز آلفا در هر انتشار و سه یا چهار مرحله بتا قبل از تحویل نسخه نهایی برای وردپرس پیش بینی می شود. امکاناتی که در هر نسخه لیست می شود بر اساس اولویت هستند و بروز رسانی ماژور برای آن برنامه ریزی نمی شود. بروز رسانی های وردپرس به صورت 6.0 به 6.1 است و اصلا از نسخه 6 ظرف دو ماه به نسخه 7 نمی رویم. نقشه راه ولی کاملا از پیش مشخص شده که در هر انتشار چه امکانی اضافه شود.

علاوه بر اینکه پروسه تولید وردپرس بسیار با دقت انجام می شود، در کنار این موارد، وردپرس از پلاگین های امنیتی کاملا پشتیبانی می کند. پلاگین هایی مثل Wordfence،امکاناتی مثل ورود با کد یکبارمصرف گوگل، اسکن روزانه، دفع حملات ، بلاک کاربران خطرناک و بات ها را شامل می شوند و تکمیل کننده وردپرس به شمار می آیند.

پس در کل اگر به شما گفتند دنبال سایت وردپرسی برای سایت خود باشید مهم ترین دلیلش داشتن امنیت بالاست.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا