ویندوز و لینوکس

آیا در لینوکس بایستی همه نرم افزارها رایگان باشند؟

شاید موضوعی که بیشتر از همه لینوکس را با آن می شناسیم این باشد که همه نرم افزارها در لینوکس رایگان است! یا باید رایگان باشد. ولی شاید این درست نباشد.

نرم افزارهای اوپن سورس و رایگان ، درآمدی برای توسعه دهنده ندارند به همین دلیل شاید توسعه آنها بسیار کند باشد و به استاندارد ها و نیازها روز به این زودی ها نرسند و همیشه این موضوع باعث عدم رشد توزیع های لینوکسی شده است.

این دید چند وقتی است در حال سوئیچ شدن است. استیم با آوردن کاتالوگ بازی های استیم به لینوکس باعث شده حداقل در زمینه گیم ، دید افراد به لینوکس تغییر کند. نه تنها گیم های پریمیوم پولی را می توانید در لینوکس تجربه کنید بلکه شاید تجربه کاربری بهتری داشته باشد چرا که سیستم عامل بسیار سبک است.

حالا این موضوع در حال تبدیل شدن به یک الویت در سایر قسمت های توزیع های لینوکسی است. Flathub بخش نرم افزارهای غیر رایگان را اضافه کرده است ( البته الان چیز خاصی درون آن نیست ) در دوران قدیم اوبونتو در فروشگاه خود بخش مربوط به نرم افزار های غیر رایگان را داشت.

این که در دنیای لینوکس پذیرش نرم افزار غیر رایگان اضافه شود، ممکن است منتهی شود به این که شرکتی مثل ادوبی بالاخره کاتالوگ محصولات خودش را به لینوکس بیاورد. همانطور که استیم کل کاتالوگ را به لینوکس آورد و موفق شد ممکن است سایر شرکت ها نیز چنین کنند و موفق شوند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا