آموزشوردپرس

آگاه شدن از وضعیت موجودی کالا در ووکامرس

فروشگاه های اینترنتی در عین سادگی ، نیازمند درک ابتدایی از سیستم انبارداری هستند. در یک فروشگاه اینترنتی که درست تنظیم نشده باشد ممکن است کالایی تمام شود و شما متوجه نشوید! برای اینکه جلوی این مشکل را بگیرید در ادامه با من همراه باشید.

برای شروع کافیست وارد تنظیمات پیکربندی ووکامرس شوید. در بخش تنظیمات محصولات ، وارد بخش زیر مجموعه انبار شوید. گزینه ای در این بخش وجود دارد که Enable stock management نام دارد و با زدن و فعال کردن آن ، شما انبارداری را برای کلیه محصولات خود فعال می کنید .

کمی پایین تر می توانید مشخص کنید که در صورت کمبود کالا به صورت ایمیل ، به کدام آدرس ایمیل شما آگاه سازی ارسال شود . قبلش دو تا تیک را بایستی زده باشید. اولی مربوط به کمبود کالاست و دومی مربوط به تمام شدن یک کالا می باشد. در بخش ایمیل هم می توانید چند ایمیل درج کنید ، هر ایمیل را با کاما جدا کنید.

حالا آستانه کمبود کالا را کجا بایستی انتخاب کرد؟ کمی پایین تر این امکان همانند تصویر زیر درج شده است. به صورت پیش فرض آستانه کمبود کالا 2 و نبود موجودی 0 در نظر گرفته می شود. چرا که برخی از فروشگاه مثلا نبود موجودی را منفی ثبت می کنند تا اگر موجودی تمام شد بازهم امکان ثبت سفارش باشد.

در نهایت می توانید تعیین کنید که چه عبارتی برای مدیریت موجودی در صفحه محصولات به کاربر ( خریدار ) نمایش داده شود. برای اینکه جو روانی خوبی در سایت داشته باشید، بهتر است وقتی به آستانه کمبود رسیدید این موجودی را نمایش دهید. به همین دلیل از بخش Out of stock treshold گزینه ای که در عکس مشخص است را انتخاب کنید.

در نهایت ، تنظیمات را ذخیره کنید.

با این کار آگاه سازی از موجودی کالاها را در برای همه محصولات ووکامرس به صورت دسته جمعی فعال کردید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا