آموزشوردپرس

آموزش کار با درون ریز وردپرس

درون ریز وردپرس ، یک راه ساده برای انتقال و جابجایی سایت از هاستی به هاست دیگر ، یا از دامنه ای به دامنه ای دیگر برای افرادی است که تجربه کار با پنل های هاستینگ را ندارند.

اگر در بخش ابزارهای وردپرس بروید خواهید دید که ماژولی به نام وردپرس برای نصب آماده است. بعد از اینکه روی install now کلیک کردید ابزار درون ریز وردپرس آماده خواهد بود.

بعد از اینکه نصب درون ریز تمام شد ، زیر آن به جای install now عبارت Run Importer را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید.

در مرحله بعدی بایستی یک فایل تحویل درون ریز دهید. فایلی که از بخش ابزار و منوی Export در سایت قبلی دریافت کردید را اینجا تحویل درون ریز دهید.

نکته ای که درون ریز وردپرس دارد این است که تا حداکثر 300 مگابایت فایل xml را می تواند هندل کند. اگر سایت شما دارای دیتای زیادی است و سالها پست منتشر کردید احتمالا در انتقال سایت خود به این روش دچار مشکل حجم خواهید شد.

در مرحله بعدی ، بایستی کاربر مالک نوشته ، برگه ها و کل دیتای سایت را مشخص کنید . همچنین تیک مربوط به دانلود فایل های ضمیمه که منظورش تصاویر است را بزنید تا در پس زمینه تصاویر سایت قبلی دانلود و در سایت جدید بارگزاری شود. البته اگر هاست ضعیف و ارزان قیمت خریداری کردید احتمالا در این بخش وردپرس دچار خطا خواهد شد. حتما برای این که در این پروسه دچار مشکل نشوید از هاست خوب و حرفه ای استفاده کنید.

بعد از اینکه آپلود و انتقال مالکیت ها به کاربر ادمین سایت مقصد تمام شد با پیام زیر مواجه می شوید. در صورت مشاهده این پیام کار انتقال و درون ریزی وردپرس شما با موفقیت انجام شده است.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا