آموزشویندوز و لینوکس

آموزش ویندوز 11 – مشاهده فایل ها داخل ویندوز

بعد از اینکه با نمای کلی ویندوز 11 در پست قبلی آشنا شدید حالا نوبت به اولین کار ساده ای که هر کسی با ویندوز انجام می دهد می رسد. باز کردن فایل جهت مشاهده کردن اولین کاری است که در ویندوز شما انجام میدهید. فایل ها انواع مختلفی دارند. به طور کلی یا مستند document یا از نوع مدیا هستند media . این فایل ها برروی حافظه دستگاه شما ذخیره می شوند. در ویندوز به طور کلی برای دسترسی راحتتر به فایل ها معمولا حافظه پارتیشن بندی می شود. در سایر سیستم عامل ها نحوه دیگری انجام می شود. هر پارتیشن با یک حرف مشخص می شود ، مثلا احتمالا ویندوز شما داخل درایو c ذخیره شده است.

به کمک نرم افزارهای مشاهده فایل می توانید فایل ها را درون سیستم عامل مشاهده کنید. در ویندوز نرم افزار پیش فرض مایکروسافت برای این کار بسیار عالی طراحی شده به همین دلیل شما نیازی به نصب نرم افزار جدیدی ندارید. نام این نرم افزار file explorer است. نرم افزار File Explorer جهت مشاهده ، ویرایش و پاک سازی فایل ها امکان استفاده دارد.

در تصویر بالا می توانید آیکون ( نمادک ) این نرم افزار را مشاهده کنید. نام پردازش این نرم افزار explorer.exe است که بعدا به شما آموزش می دهیم اگر اجرا نشد چطور دستی آن را اجرا کنید. بعد از اجرا شما می توانید با توجه به دسته بندی انواع فایل یا فولدرهای داخل پارتیشن ها ، محتویات حافظه خود را مشاهده کنید.

در قسمت بعدی آموزش های ویندوز به سراغ تغییر سایز نمایش فونت ها، سایز آیکن ها و ظاهر ویندوز می رویم.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا