آموزشوردپرس

آموزش نمایش منوی متفاوت برای هر سطح کاربری در وردپرس

ممکن است شما بخواهید به کاربرانی که در سایت وردپرسی شما لاگین کرده اند منوی متفاوتی نمایش دهید. مثلا اگر لاگین نکردند فقط منوی ثبت نام و ورود را مشاهده کنند و بعد از ورود امکانات باشگاه مشتریان شما را مشاهده کنند. در وردپرس می توانید براحتی این امکان را بدون دانش کد نویسی داشته باشید.

یکی دیگر از کاربردهای این مورد، سایت های فروش دوره های آموزشی است که کاربران لاگین در سیستم بتوانند لیست دوره ها و منوهای کامل سایت را مشاهده کنند و سایر افراد فقط بتوانند گزینه های پرداخت و ثبت نام را مشاهده کنند.

برای اینکه شروع به کار کنیم، بایستی افزونه  Conditional Menus را نصب و فعال سازی کنید. بعد از اینکه این افزونه را برروی سایت وردپرسی خود اجرا کردید ، بایستی ابتدا چند مدل منو طراحی کنید.مثلا یک منوی برای کاربران لاگین طراحی کنید. در بخش نمایش ، فهرست ها، یک منوی جدید اضافه کنید و نامش را logged in menu بگذارید.

حالا اگر در همان بخش نمایش ، فهرست ، مکان های نمایش منو، بروید ، مشاهده می کنید که زیر هر جایگاه منوی جدیدی اضافه شده که Conditional Menu نام دارد. با کلیک برروی آن تنظیمات نمایش شرطی منو فعال می شود.

با کلیک برروی اضافه کردن شرط ، به صورت پیش فرض ، شرط نمایش منو برای کاربران لاگین کرده نمایش داده می شود.

اگر برروی دکمه + Condition کلیک کنید ، سایر شروط را می توانید مشاهده کنید. می توانید منو مثلا برای صفحات خاص خود ، جدا گانه ست کنید.

در نهایت ، کار ما به شکل تصویر زیر در می آید، کاربران لاگین کرده اطلاعات کامل سایت را مشاهده می کنند و کاربران لاگین نکرده منویی ساده تر می بیند.

امیدوارم این آموزش کاربردی، به درد تان بخورد. موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا