آموزشوردپرس

آموزش قرار دادن ویدئو به جای تصویر شاخص در وردپرس

شاید وضعیت فعلی ما در ایران خنده دار باشد که امکان مشاهده ویدئو در یوتیوب انقدر سخت شده که شاید کسی به این موضوع فکر نکند! ولی شما می توانید در وردپرس به جای تصویر شاخص یک ویدئو از یوتیوب یا از هاست خودتان قرار دهید. این ویدئو امکان پلی بک نیز دارد.

برای شروع بایستی یک افزونه بسیار ساده را نصب کنید. افزونه  Really Simple Featured Video را نصب و فعال کنید. بعد از اینکه افزونه فعال شد منوی آن به بخش تنظیمات اضافه می شود.

بایستی در تنظیمات ، این افزونه را برای صفحات، محصولات و پست ها فعال کنید. تا در هنگام انتشار هر کدام از این موارد بتوانید منوی آن را زیر بخش تصویر شاخص مشاهده کنید.

در همان صفحه تنظیمات در تب دومی می توانید امکاناتی که ویدئوی شاخص باید داشته باشد را انتخاب کنید. مثلا در حالت بند انگشتی امکان پخش داشته باشد یا نه ، یا اصلا چه امکاناتی در بخش پلی بک داشته باشد.

وقتی پست جدیدی می خواهید منتشر کنید، منوی این افزونه را همانند تصویر زیر ، زیر تصویر شاخص می توانید پیدا کنید. در این بخش کافیست لینک ویدئوی یوتیوب یا محتوای ویدئویی که روی هاست خود دارید را قرار دهید. از آپارات هم پشتیبانی نمی کند!

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا