آموزشمطالب برتروردپرس

آموزش فعال کردن جستجو بر اساس SKU در ووکامرس

برای اینکه جستجو در ووکامرس راحتتر شود می توانید از کد محصول یا SKU استفاده کنید. مثلا استوری یک مدل لباس را در اینستاگرام منتشر می کنید و می فرمایید که همراهان عزیزی که می خواهند این لباس را خریداری کنند داخل سایت کد SKU را جستجو کنند تا محصول مد نظر را دقیقا از میان میلیون ها کالا پیدا کنند!

به صورت پیش فرض ، ووکامرس از این امکان پشتیبانی نمی کند و برای جستجو کالا حتما بایستی نام دقیق آن را وارد کنید. ولی به مدد افزونه SearchWP که بایستی نسخه پولی آن را از ژاکت یا راستچین تهیه کنید این کار شدنی است.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه کافیست وارد تنظیمات آن شوید.

SearchWP » Settings

در این قسمت همانند تصویر زیر ، روی لوگوی ووکامرس کلیک کنید تا منابعی که در جستجو در ووکامرس استفاده می شود را کاستومایز کنید.

در صفحه جدیدی که باز می شود همانند تصویر زیر به کمک کلیک برروی دکمه Sources & Settings ما می خواهیم منبع جدیدی برای جستجو در ووکامرس را اضافه کنیم.

در صفحه ای که باز می شود ، تیک مربوط به Product و Comment را بزنید.

در مرحله بعدی از شما می خواهد که مشخص کنید هر کدام از زیر بخش های گزینه های انتخابی در مرحله قبل چند درصد از نتایج را تشکیل دهند. در قسمت Product شما این موارد را بیخیال! می شوید و برروی Add/Remove Attributes کلیک کنید.

در صفحه ای که باز می شود از موارد Custom Fields به دنبال SKU بگردید و گزینه _sku را انتخاب کنید.

حالا مشاهده خواهید کرد که امکان جستجو در میان SKU ها به سایت شما اضافه شده است. کافیست که میزان سهیم بودن آن را در نتایج جستجو کامل کنید.

حالا اگر کد محصول را در ووکامرس خود جستجو کنید محصول به سرعت برای شما نمایش داده می شود.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا