آموزشمطالب برتروردپرس

آموزش غیر فعال کردن / پاک کردن افزونه های وردپرس

ما وقتی یک افزونه را نصب و فعال می کنیم، وقتی کسی سایت ما را باز می کند به همراه محتوای سایت تمامی افزونه های فعال نیز لود می شوند. ساز و کار وردپرس سالهاست به همین منوال است. حتی اگر افزونه ای استفاده محدودی داشته باشد و یا در صفحه ای خاص استفاده نشده باشد نیز همراه با سایت لود می شود.

افزونه هایی که شما غیر فعال می کنید، دیگر با لود سایت شما ، بالا نمی آیند ولی نه تنها فضا از هاست شما اشغال کرده اند بلکه کلی جدول و دیتا داخل دیتابیس شما دارند. همچنین این افزونه ها اگر قدیمی باشند و مدتها روی سایت شما باشند می توانند یک حفره امنیتی برای سایت شما حساب شوند.

بهترین راه برای حفظ امنیت و افزایش فضای هاست ، پاک کردن افزونه هایی است که در وردپرس خود دیگر به آنها نیازی ندارید. ولی این موضوع چطور انجام می شود. اگر کاربری تازه کار هستید این پست برای شماست.

در صفحه داشبورد خود بخشی به نام plugins دارید که به صورت پیش فرض افزونه های نصب شده را نمایش می دهد. این افزونه ها دارای دو حالت فعال و غیر فعال دارند.

برای غیر فعال کردن یک افزونه خاص کافیست ماوس را روی نامش هاور کنید و گزینه Deactivate را بزنید.

بعد از اینکه افزونه غیر فعال شد می توانید دوباره ماوس را روی آن نگهداری تا گزینه delete ظاهر شود.

با این کار افزونه از روی وردپرس شما پاک می شود ولی احتمالا جداول و دیتای آن در دیتابیس سایت شما باقی می ماند. برای پاکسازی این مورد نیاز است که از افزونه های حرفه ای تری استفاده کنید . افزونه لایت اسپید کش یک افزونه کاربردی برای افزایش سرعت سایت است که در پست های زیر آن را معرفی کردم:

بهینه سازی پایگاه داده وردپرس به کمک LiteSpeed Cache

با مطالعه پست بالا، دیتای باقی مانده از افزونه را نیز می توانید پاکسازی کنید.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا