آموزشوردپرس

آموزش ساده بکاپ گیری از سایت وردپرسی – قسمت دوم – استفاده از مولتی کلاود

در ادامه پست های آموزشی بکاپ گیری از وردپرس ، به سراغ استفاده از سرویس مولتی کلاود می رویم، به کمک این سرویس می توانید بدون دانلود کردن بکاپ، این فایل را مستقیما داخل گوگل درایو خود ذخیره کنید.

این مطلب را نیز حتما مطالعه کنید: “ آموزش ساده گرفتن بکاپ از سایت وردپرسی – قسمت اول

گوگل درایو یک فضای ذخیره سازی ابری است که هر کاربر جیمیل 15 گیگابایت از آن را بدست می آورد. این فضا بین تمامی محصولات گوگل شما تقسیم شده است. به همین دلیل بهتر است که یک اکانت جیمیل جداگانه درست کنید مخصوص استفاده درایو ، تا مثلا اطلاعات ایمیل یا عکس های گوشی شما داخل آن ریخته نشود.

حالا که شما هم یک حساب گوگل درایو خالی بدست آوردید ، می توانید به کمک سرویسی به نام مولتی کلاود از آن برای بکاپ گیری سایت وردپرسی خودتون استفاده کنید. می پرسید چطور؟ با من همراه باشید تا جواب سوالتون رو بدم .

اول از همه بایستی وارد پنل سایت خودتون ( در مثال برانکس Cpanel ) شوید و یک بکاپ کلی از سایت خودتون ایجاد کنید.

برای ایجاد فول بکاپ کافیست از صفحه نخست Cpanel وارد بخش Backups شوید و برروی دکمه آبی بزرگ Download a Full Website Backup کلیک کنید. ( تصویر بالا ) در ادامه سیستم از شما میپرسد که از چه چیزی می خواهید پشتیبان گیری کنید. شما روی حالت پیش فرض Home Directory این قسمت را قرار می دهید و ایمیل خودتان را نیز وارد می کنید تا به محض اتمام بکاپ به شما اطلاع رسانی شود.

حالا وارد سایت مولتی کلاود شوید. از اینجا می توانید وارد این سایت شوید و به کمک حساب گوگل خود داخل آن لاگین کنید.

بعد از اینکه لاگین کردید. از قسمت Add Cloud ، فضاهای مرتبط با خودتون رو اضافه کنید. مثلا ما در این آموزش می خواهیم از هاستینگ خود به درایو بکاپ گیری انجام دهیم. پس ابتدا اکانت FTP هاست خودمان را وارد می کنیم . سپس اکانت گوگل درایوی که مخصوص بکاپ گیری درست کردیم را انتخاب و اضافه می کنیم.

بعد از اینکه هر دو حساب را به مولتی کلاود اضافه کردین، بایستی از منوهای سمت چپ برروی Cloud Backup کلیک کنید. بعد از آن شما با صفحه زیر مواجه می شوید که این سرویس به شما پیشنهاد می دهد که از FTP به گوگل درایو بکاپ گیری انجام دهید.

در تصویر بالا ، با کلیک برروی Backup Now عملیات بکاپ گیری انجام می شود. از همین بخش نیز می توانید لیستی از بکاپ های انجام شده را نیز به مرور مشاهده کنید و در صورت بروز مشکل سریعا بکاپ دلخواه را ریستور کنید.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا