آموزشآموزش سرچ کنسول گوگلوردپرس

آموزش رایگان سرچ کنسول – قسمت یازدهم – افزایش مدت زمان بازدید پست ها

در ادامه دوره آموزش رایگان سرچ کنسول میرسیم به تحلیل بیشتر داده هایی که این سرویس به ما می دهد. حالا می خواهیم ببینیم چطور می توانیم روی افزایش مدت زمان بازدید پست ها کار کنیم؟

چطور وضعیت سایتم را در کلمات کلیدی مختلف در اختیار داشته باشم؟

اگر گزارشات سرچ کنسول را مشاهده کنید خواهید دید که در یک سری از کلمات کلیدی شما در صفحات دوم و سوم گوگل قرار دارید. برای پیدا کردن این کلمات اگر تا حالا آن هارا ندیدید کافیست که وارد بخش performance شوید. از پایین صفحه در Queries ابتدا روی دکمه فیلتر کردن و سپس میزان پوزیشن را بالای 7 قرار دهید.

حالا سرچ کنسول به شما جستجوهایی را نمایش می دهد که وضعیت شما پوزیشن هفت به بالاست. در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید. شما دوبار روی ستون پوزیشن کلیک کنید تا به صورت زیاد به کم آنها را سورت کند.

حالا از پایین این لیست ، میزان دیتای قابل نمایش را 500 عدد انتخاب کنید.

بعد از آن ، روی دکمه دانلود بالای لیست کلیک کنید تا یک خروجی از دیتای قابل بهبود خود دریافت کنید.

اگر می خواهید روی این مدل جستجوها کار کنید بایستی مد نظر داشته باشید که احتمالا تخصص کافی در زمینه توضیح این محتوا نداشتید و محتوای غیر کاربردی ایجاد کردید. احتمالا کاربران اصلا در صفحات شما باقی نمی مانند.

محتوای جدید و بروز کردن محتوای قدیمی

برای اینکه اوضاع محتوای خود را بهبود ببخشید ، سعی کنید نسخه جدید و بروز شده از آن محتوا را باز انتشار دهید. مثلا با دیتای جدید یک محتوای جدید ایجاد کنید و در محتوای قبلی و ایندکس شده به کاربران موضوع را اطلاع دهید. سعی کنید در محتوای جدیدی که ایجاد می کنید از تصاویر و ویدئو بسیار زیاد استفاده کنید تا هرچه بیشتر کاربر در سایت شما وقت بگذراند.

می توانید حتی محتوای قبلی را بروز کنید، ابتدای پست خود تاریخ آخرین بروز رسانی را درج کنید. اگر برای یک نرم افزار آموزش ایجاد می کنید بهتر است که یک پست جدید داشته باشید، اینطور هم نسخه قدیمی و هم نسخه جدید نرم افزار را پوشش دادید.

پست های خوانا تر و سئو بهتر

سعی کنید از چندین پاراگراف در متون خود استفاده کنید، در تصویر بالا مشاهده می کنید که برای یکی از کلاینت های ما ، آنالیز پیج توسط افزونه سئو همه کاره اعلام کرده که پاراگراف بلند مشاهده شده است. پاراگراف های کوتاه باعث خوانایی بیشتر پست های شما می شود.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا