آموزشآموزش سرچ کنسول گوگلوردپرس

آموزش رایگان سرچ کنسول – قسمت چهارم – پیدا کردن مشکلات ایندکس سایت

بعد از اینکه سایت خود را به گوگل سرچ کنسول معرفی می کنید، مدت زمانی بایستی صبر کنید تا اولین دور ایندکس شدن اتفاق بیفتد. اگر ایندکس شدن توسط Google انجام شود احتمالا یک سری ارور به وجود خواهد آمد که کاملا طبیعی است.

همانند تصویر زیر در Google Search Console بایستی از منوها وارد بخش Pages شوید. در این بخش ، قسمتی وجود دارد که با عنوان بررسی عدم ایندکس شدن مشخص شده است. در این قسمت می توانید دلایل مختلف ایندکس نشدن را مشاهده کنید.

این دلایل به شرح زیر هستند:

ارور 404: به این معناست که صفحه مورد نظر وجود نداشته و کراولر با رفتن به یک آدرس به ارور 404 رسیده است.

ارور 404 سافت: این بدین معناست که محتوایی در صفحه نبوده ولی سایت شما وضعیت موفقیت یا نمایش موفق یک محتوا را مخابره کرده است که این موضوع بایستی بررسی بیشتر شود.

ارور های سرور: اگر هاست خوبی نداشته باشید احتمالا در این بخش ارورهای زیادی دارید. ارور 503 یا نبود منابع کافی بیشترین دلیل نمایش هشدار در این بخش است.

دنبال نکن یا Not followed  : این هشدار اگر برای لینک های شما استفاده شده است ، مضر است. اگر پیرو لینکی تگ دنبال نکن درج شده باشد گوگل آن لینک را دنبال نمی کند و در نتایج نمایش نمی دهد.

در پست بعدی مراحل رفع خطاهای بالا را مرور خواهیم کرد.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا