آموزشآموزش سرچ کنسول گوگلمطالب برتروردپرس

آموزش رایگان سرچ کنسول – قسمت اول – اضافه کردن وبسایت

سرچ کنسول در سال 2024 در آخرین نسخه ، با آموزش های قدیمی که در این سایت منتشر کردیم تفاوت کرده است. به همین دلیل امروز تصمیم گرفتم که یک سری اموزشی جدید درباره سرچ کنسول منتشر کنم تا هم دانش خودم بروز بشه و هم اینکه شما دوستان عزیز از این آموزش ها استفاده کنید.

در قسمت اول ، می خوایم سایت خودمان را به سرچ کنسول گوگل اضافه کنیم. برای شروع بایستی به وبسایت  Google Search Console بروید. در این سایت روی Start Now کلیک کنید تا پروسه اضافه کردن اولین سایت شروع شود.

بعد از اینکه پروسه را شروع کردیم، بایستی دامنه سایت خود را به سرچ کنسول اضافه کنیم ، برای این کار دو متد گوگل دارد که حالت Prefix که با پسوند دامنه را چک می کند راحتتر است. برای این کار در قسمت URL prefix آدرس سایت خود را کامل به همراه https وارد کنید.

در مرحله بعدی بایستی prefix که گوگل به شما می دهد را یا در قالب فایل یا در قالب یک تگ به سایت خود اضافه کنید تا گوگل به کمک آن مالکیت سایت را بتواند احراز کند ، بدین معنا که سایت برای خود شماست و شما سایت کسی دیگر را به سرویس اضافه نمی کنید. من شیوه تگ را بیشتر دوست دارم.

همانند تصویر بالا، تگ را کپی کنید، این تگ را می توانید به کمک افزونه سئو همه کاره یا ALL IN ONE SEO براحتی به سایت خود اضافه کنید. کافیست وارد تنظیمات عمومی آن شوید و مانند تصویر زیر کد تگ را در جای مربوطه قرار دهید و تنظیمات را ذخیره کنید.

حالا به ادامه مراحل برمیگردیم. روی دکمه Verify کلیک کنید. همانند تصویر زیر:

در این مرحله بایستی پیام تایید همانند تصویر زیر را مشاهده کنید. در این صورت سایت شما با موفقیت به سرچ کنسول اضافه شده است .

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا