آموزشویندوز و لینوکس

آموزش راه اندازی سرور Open Connect با چند خط کد

اگر به هردلیلی نیاز دارید که به اینترنت بین الملل دسترسی داشته باشید احتمالا این روزها دچار دردسرهای فراوانی شده اید. کلی کلاه بردار در اینترنت و فروشگاه های مختلف اقدام به فروش VPN می کنند که دو روز کار می کند و روز بعدی از کار می افتد. به نظر من بهتر است که برای خودتان سروری شخصی تهیه کنید و برای کارهای شخصی خود از آن استفاده کنید.

راحتترین ، سبک ترین و سریعترین شیوه استفاده از نرم افزار open connect است. این شیوه برای اندروید و ویندوز به همین نام کلاینت دارد و پیش نیاز آن تنها داشتن یک سرور بسیار ساده لینوکسی است که با جستجویی ساده در اینترنت می توانید گزینه های مقرون به صرفه زیادی پیدا کنید.

بعد از اینکه سرور لینوکسی خودتان را تهیه کردید، ( حتما دقت کنید که این سرور در خارج از کشور باشد ) به کمک putty و آموزش زیر به آن متصل شوید.

چطور با Putty به سرور لینوکسی متصل شویم؟

بعد از اتصال ابتدا نیاز است که سرور لینوکسی خودتان را بروز کنید. کد زیر را بدین منظور در آن کپی کنید:

apt update

بعد از این کار کد های زیر را خط به خط وارد کنید:

wget -N --no-check-certificate https://raw.githubusercontent.com/sfc9982/AnyConnect-Server/main/ocserv-en.sh
chmod +x ocserv-en.sh
bash ocserv-en.sh

بعد از اجرای کد خط آخر نرم افزار اوپن کانکت اجرا می شود که برای اولین بار شما بایستی عدد 1 را وارد کنید تا پروسه نصب آن برروی سرور شما انجام شود. در پروسه نصب از شما نام کاربری اولین کاربر و همچنین پورت برای پروتکل های udp و tcp سوال می شود. بعد از اینکه همه مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشتید کد زیر را نیز در سرور خود اجرا کنید، این کد باعث می شود که یک سری امکانات خاص و دردسر آفرین در سرور شما غیر فعال شود.

wget -N --no-check-certificate https://github.com/teddysun/across/raw/master/bbr.sh && chmod +x bbr.sh && bash bbr.sh

حالا کار تمام است. در نرم افزار کلاینت ویندوزی یا اندرویدی اوپن کانکت با پروتکل tcp به سرور خود متصل شوید. اگر سوال بیشتری دارید وارد سایت شوید و کامنت بگذارید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا