آموزشوردپرس

آموزش راه اندازی سرور ایمیل SMTP روی وردپرس

استفاده از ایمیل یکی از راهکارهای مفیدی است که می‌تواند ارتباط کسب‌وکار با مشتریان را حفظ کند و برای تبدیل مشتری به مشتری وفادار استفاده شود. بااین‌حال، اگر وب‌سایت وردپرسی داشته باشید، احتمالاً با مشکل ارسال‌نشدن ایمیل مواجه شده‌اید. برای حل این مسئله، می‌توانید از افزونه WP Mail SMTP استفاده کنید. این افزونه بیشتر از ۳میلیون نفر کاربر فعال دارد و این یعنی توانسته است کار خود را در رساندن ایمیل به صندوق ورودی کاربر به‌درستی انجام دهد.

برای شروع بایستی افزونه  WP Mail SMTP را نصب و فعال کنید. بعد از فعال سازی ویزارد مربوط به راه اندازی آن را همانند تصویر زیر خواهید دید. روی دکمه منو به داشبورد ببر کلیک کنید!

در تنظیمات این افزونه ، چند مورد را بایستی شخضی سازی کنید. اولین مورد ایمیل ارسال کننده است، اگر می خواهید ایمیل شخصی شما نمایش داده نشود حتما این بخش را ویرایش کنید و مثلا اطلاعات ایمیل info سایت را وارد کنید.

مورد بعدی From name است که مربوط به نام سازمان یا سایت شماست.

مورد بعدی مهم Mailer است که سرویس ارسال و دریافت ایمیل شماست . در این قسمت بایستی روی حالت Other SMTP کلیک کنید.

وقتی شما حالت Other SMTP را انتخاب می کنید بایستی اطلاعات مربوط به هاست خود را وارد کنید. این اطلاعات معمولا با زدن تیکت براحتی قابل دریافت است ولی به صورت کلی معمولا سرور ایمیل شما آدرسش به صورت زیر است:

mail.example.ir

پورت آن معمولا 587 است. روی حالت SSL . نام کاربری آدرس کامل ایمیل سازمانی شماست. رمز آن نیز از پنل دایرکت ادمین یا سی پنل قابل ویرایش است.

بعد از اینکه این اطلاعات را کامل وارد کردید می توانید از پنل خود افزونه تست دریافت انجام دهید.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا