آموزشارز دیجیتالمطالب برتر

آموزش جامع ترید (خرید و فروش ) کریپتو در حالت اسپات

سلام دوستان، امروز یک آموزش جامع برای شما آماده کردم پیرامون نحوه ترید در حالت اسپات در صرافی های ایرانی و خارجی و اینکه چطور برای این مدل ترید برنامه ریزی کنیم؟

اول از همه باید بدانیم حالت اسپات به چه مدل ترید یا خرید و فروشی گفته می شود؟ اسپات به سفارش گذاری روی یک قیمت خاص و با تحویل فوری دارایی گفته می شود. در حالت اسپات شما دارایی را بدست می آورید و می توانید بعد از خرید دارایی آن را نگهداری کنید.

در صرافی های مختلف اولین امکانی که در پلتفرم معاملاتی دیده می شود خرید و فروش در حالت اسپات است. در این حالت شما چند مدل می توانید سفارش گذاری کنید. معمولا حالت های زیر ، از بقیه موارد پر طرفدار تر هستند:

حالت فوری یا بهترین قیمت مارکت | حالت محدود | حالت دارای استاپ لیمیت

در حالت فوری یا بهترین قیمت مارکت، با توجه به فشار خریداران و فروشنده ها ، بهترین قیمت برای خرید شما در نظر گرفته می شود و خرید شما ثبت می شود. در این حالت شما در هر صرافی که باشید فقط می توانید تعداد را وارد کنید و برروی دکمه خرید یا فروش بزنید.

در حالت محدود ، شما تعیین می کنید که در چه قیمتی ، چه تعدادی ارز خرید یا فروخته شود . این حالت ، نسخه ساده شده استاپ لیمیت است.

در حالت دارای استاپ لیمیت ، شما یک تریگر می گذارید، مثلا می گویید که اگر قیمت به عدد خاصی رسید سفارش من را با قیمتی بالاتر یا کمتر از آن تریگر ثبت کن.

حالا که حالات مختلف خرید و فروش در حالت اسپات را یاد گرفتیم بایستی برای اجرای خرید و فروش های خود برنامه ریزی کنیم! اینکه بیایید و همه دارایی خودتان را در بدو کار روی قیمت فعلی بازار بگذارید و بعد از خرید مثلا یک مقدار خاصی به آن اضافه کنید و برای فروش بگذارید کار کاملا اشتباهی است. بایستی برای قدم به قدم خرید و فروش های خود برنامه داشته باشید.

ساده ترین روشی که برای خرید و فروش در حالت اسپات معرفی می کنند ایجاد یک جدول برای خرید و فروش است. شما بایستی ابتدا رنج ارزی که می خواهید خرید و فروش کنید را مشخص کنید. مثلا در تصویر زیر ارز اتم / تتر را داریم، که از نمودار آن مشخص است که رنجی بین 9.5 تا 10.8 تتر را دارد. سعی کنید همیشه نزدیک ترین رنج را انتخاب کنید. در تصویر زیر ما اتم 11 و 12 دلاری نیز داریم ولی برای زمانی است که خیلی از آن فاصله گرفتیم.

با توجه به رنجی که مشاهده کردیم، شما بایستی روی آن رنج برای خود سرمایه اولیه ترید خودتان را بشکنید و روی سفارشات خرید مختلف قرار دهید. ابتدا هم سفارشات خریدی را باید در صرافی ثبت کنید که از قیمت فعلی ارز کمتر هستند چرا که اگر سفارشات خرید بالاتر از قیمت فعلی را قرار دهید، صرافی سریعا آن ها را پر می کند و شما ضرر می کنید! مثلا در تصویر بالا وقتی قیمت روی 9.99 است ، ما سفارشات روی اعداد 9.90 ، 9.80 ، 9.70 ، 9.60 ، 9.50 را قرار می دهیم. دارایی که برای این مقدار سفارش باید در نظر بگیرید نیمی از دارایی اولیه است. فرمول فروش شما هم با حدود 30 تا 40 سنت بالاتر از قیمت خرید باید باشد.

بعد از اینکه سفارشات اولیه خودتان را وارد کردید، وقت آن است که فقط بازار را مانیتور کنید و با توجه به نوسان های قیمتی سفارشاتی که بعید است به آنها برسید را لغو کنید و سفارشات جدیدی بر اساس آن قرار دهید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا