آموزشویندوز و لینوکس

آموزش ایجاد برنامه خاموش کردن خودکار ویندوز

اگر سرور خانگی داشته باشید یا اینکه به هر دلیلی لازم دارید که صبح که سیستم خود را روشن می کنید تا ساعت خاصی از روز روشن باشد احتمالا نیاز دارید که shutdown را به صورت برنامه ریزی شده و خودکار اجرا کنید.

برای اینکار بایستی از ابزار Task Scheduler ویندوز استفاده کنیم. جهت اجرای Task Scheduler بایستی نام آن را در جستجوی ویندوز وارد کنید.

بعد از اجرای آن یک وظیفه یا Task جدید را برنامه ریزی می کنیم. در مرحله نخست بایستی برای وظیفه خود یک نام و توضیح وارد کنیم . مثلا شما وارد کنید خاموش خودکار

در صفحه بعدی بایستی وارد کنید که دوره انجام این وظیفه چطور باشد؟ ما می خواهیم به صورت روزانه این کار انجام شود. پس حالت Daily را انتخاب می کنیم.

در صفحه بعدی بایستی انتخاب کنید که این کاری که هرروز انجام می دهید در چه ساعتی در روز انجام شود. ساعت دلخواه خود را وارد کنید و به مرحله بعدی بروید.

حالا ، اینکه چه اتفاقی بیافتد در این مرحله انتخاب می شود. ما بایستی انتخاب کنیم که یک برنامه اجرا شود.

در مرحله بعدی بایستی برنامه shutdown ویندوز را انتخاب کنیم. آدرس این برنامه C/Windows/System32 است . همانند تصویر زیر آدرس را کامل وارد کنید. در بخش argument هم عبارت منفی s را وارد کنید.

حالا در صفحه آخر برروی Finish کلیک کنید. کار شما تمام شده است. منتظر باشید و سیستم در ساعتی که شما مشخص کردید خودکار خاموش خواهد شد.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا