آموزشارز دیجیتالمطالب برتر

آموزش انواع پترن های پرچم در تریدینگ

من بر این عقیده هستم که اگر کاری را یاد میگیرم بایستی آن را به اشتراک بگذارم تا بقیه هم از این دانش استفاده کنند. اخیرا یک کورس در زمینه تریدینگ حرفه ای را برداشتم که شامل آموزش انواع حالات اسپات، چارت خوانی، کار با بات و در نهایت فیوچرز است. در ادامه مباحث قبلی که در سایت منتشر کردم که پیش نیازهای شروع ترید و آشنایی با اسپات بود حالا رسیدم به پترن های پرچمی که بخش اعظمی از تصمیم گیری ها در خرید و فروش را این ها تشکیل می دهند.

حتما این مطلب را نیز بخوانید: ” آموزش جامع ترید (خرید و فروش ) کریپتو در حالت اسپات

به طور کلی ما دو مدل پترن پرچم وار داریم، یک پرچم برای بازار گاوی ( بازار رو به بالا ) و یک پرچم برای بازار خرسی ( بازار رو به پایین ) داریم.

همه پرچم ها حاصل یک روند صعودی یا نزولی شارپی هستند، مثلا در تصویر زیر ما بعد از یک روند صعودی یک پرچم تشکیل دادیم که این پرچم از نوع گاوی است، یعنی به احتمال بیشتری به سمت بالا می شکند.

این جمله خیلی مهم است که به احتمال زیاد به سمت بالا شکسته می شود، چرا که ممکن است در هر شرایطی با دلایل مختلف ، مثل اخبار بد مالی ، اخبار جنگ و سایر موارد این روند کاملا برعکس شکسته شود. ولی همیشه بایستی بحث فنی را مد نظر قرار داد.

در تصویر زیر ما یک مدل کلی خرسی را شاهد هستیم، در این روند بعد از یک سقوط قیمت حالت پرچم تشکیل شده که احتمالا بعد از این حالت نیز ما به سمت قیمت های پایین تر خواهیم رفت.

نکته ای که در تصاویر بالا بایستی به آن دقت شود حجم معاملات یا ولیوم است که با کندل های ثابت سبز و قرمز در پایین تصاویر مشخص شده است. در حالت گاوی بعد از ایجاد پرچم حجم معاملات کاسته می شود و ولیوم به اصطلاح از رمق می افتد تا دوباره به سمت بالا شلیک شویم، ولی در پرچم های خرسی همانند تصویر بالا ما ولیوم ثابتی داریم که با کندل های قرمز به سمت پایین ما را خواهند فرستاد.

حتما این مطلب را بخوانید : ” بهترین جفت ارزها برای سرمایه اولیه کم در اسپات تریدینگ

حالا اگر شما بخواهید فقط بر اساس این پترن معامله انجام دهید ، بایستی در نظر داشته باشید که ما هنوز به آموزش معاملات فیوچرز نرسیده ایم. پس حتما دقت داشته باشید که ما در حالت اسپات می خواهیم خرید های خودمان را بین روند های پرچم های تشکیل شده تقسیم کنیم.

مثلا در بازار گاوی با زدن هر قله و وارد فاز کاهش ولیوم، می توانیم خرید های جدید خودمان از جفت ارز مد نظر را انجام دهیم. یا در بازار خرسی با رسیدن به هر کف و استارت ایجاد پرچم خرید های خودمان را انجام دهیم و منتظر تایید در سقوط بیشتر یا تغییر روند باشیم.

امیدوارم موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا