آموزشمطالب برتروردپرس

آموزش انتخاب تصویر پست های وردپرس از منابع بدون کپی رایت و رایگان

اگر وبلاگ نویس باشید همیشه معضل تصویر پست دارید! تصویری که کپی رایت نداشته باشد یا اگر هم دارد این کپی رایت برای استفاده رایگان باشد مهم است چرا که گوگل و کراولرش متوجه استفاده از تصاویر با کپی رایت یا بدون کپی رایت می شوند. در این پست یک افزونه به شما معرفی میکنم که به کمک آن می توانید تصاویر رایگان را جستجو کنید، تصویر دلخواه را از میان آنها انتخاب کنید و درون پست خود قرار دهید.

افزونه  Instant Images بهترین افزونه برای دسترسی به محتوای دارای مجوز Creative Commons CC0 است. این مجوز استفاده از محتوا را رایگان می کند و نام خالق اثر را نیز زیر اثر درج می کند.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه ، وقتی می خواهید تصویر به پست خود اضافه کنید و وارد ابزارک آپلود و درج تصویر می شوید خواهید دید که منوی جدیدی به آپلودر وردپرس اضافه شده است. نام این بخش instant images است که وقتی روی آن میزنید می توانید از منابع مختلفی تصویر انتخاب کنید. منبع اول آن که unsplash باشد متصل است و دو منبع دیگر نیاز به درج api دارد.

بعد از جستجوی تصویر و درج در پست ، آن تصویر روی هاست شما کپی می شود و دیگر نیازی به دانلود مجدد و لود از روی هاست دیگری ندارید.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا