آموزشمطالب برتروردپرس

آموزش اضافه کردن موتور جستجوی گوگل به وردپرس

اگر دقت کرده باشید در برخی از سایت ها وقتی جستجو می کنید انگار نتایج جستجوی گوگل است ، منتها فیلتر شده به محتوای سایت مورد نظر! دقیقا همین کار را می توانید با وردپرس انجام دهید. در ادامه با من همراه باشید تا این آموزش را با شما در میان بگذارم.

برای شروع بایستی وارد وبسایت  Programmable Search Engine شوید. این سایت برای ایجاد نسخه شخصی سازی شده موتور جستجوی گوگل ایجاد شده است. بعد از اینکه وارد این سایت شدید مثل تصویر زیر روی Get Started کلیک کنید.

در مرحله بعدی بایستی برای پروژه جدید خود یک نام انتخاب کنید. مثلا نام سایت یا نام موتور جستجوی گوگل را وارد می کنیم. سپس مدل جستجو را روی یک سایت یا صفحه خاص قرار میدهیم. در تصویر زیر این بخش با کادر قرمز مشخص شده است. در باکس بایستی آدرس سایت خودتان را وارد کنید.

در نهایت بایستی ، تیک من ربات نیستم را بزنید. قبلش حتما دکمه مربوط به جستجوی تصاویر را روشن کنید تا تصاویر سایت شما نیز در جستجو لحاظ شوند.

بعد از ایجاد این جستجوی شخصی سازی شده، گوگل به شما یک سری کد می دهد که بایستی در سایت خود در جای دلخواه جاسازی کنید. می توانید از ابزارکهای وردپرس برای قرار دهی این کد استفاده کنید. یا اینکه اگر می خواهید مثلا در جای خاصی قرارش دهید از افزونه WP Code استفاده کنید.

استفاده از جستجوی گوگل به جای جستجوی پیش فرض وردپرس ، تاثیری در سئوی سایت شما ندارد ولی شاید محیط و نحوه نمایش نتایج برای کاربر سایت شما دلچسب تر باشد.

موفق باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا