آموزشمطالب برتروردپرس

آموزش اضافه کردن ریکپچا به لاگین وردپرس

امنیت در سایت وردپرسی علاوه بر داشتن SSL ، رمز عبور قوی و تغییر نام کاربر admin در کنار تغییر آدرس لاگین پیش فرض وردپرس می تواند به کمک کپچا گوگل بهتر نیز شود. ریکپچا نسخه های متعددی دارد که می توانید براحتی هر کدام که با آن راحتتر هستید را در سایت وردپرسی خود جاسازی کنید. در ادامه با من همراه باشید تا به شما آموزش دهم چطور ریکپچا را به لاگین وردپرس اضافه کنیم.

صفحه لاگین پیش فرض وردپرس به شکل زیر است، در حالت عادی شما بایستی نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا بتوانید داخل سایت شوید.

برای اضافه کردن فیلد کپچا یا ریکپچا بایستی افزونه Advanced noCAPTCHA & reCAPTCHA (v2 & V3) را برروی سایت وردپرسی خود نصب و فعال کنید.

بعد از فعال سازی اگر وارد تنظیمات آن شوید، نیاز به دو عبارت کد شده دارید این عبارت site و secret هستند که بایستی از کنسول گوگل دریافت کنید.

برای دریافت این دو مقدار بایستی وارد سایت  reCAPTCHA  گوگل شوید. بعد از اینکه وارد سایت شدید از بالای صفحه برروی منوی admin console کلیک کنید.

بعد از اینکه وارد سایت شدید، ثبت نام خودتان را تکمیل کردید بایستی سایت جدید خودتان را ثبت کنید. پروسه Register a new site را ادامه دهید.

در این مرحله بایستی نسخه کپچای خود را انتخاب کنید . یک نام دلخواه نیز برای آن انتخاب کنید.

در صفحه بعدی بایستی آدرس دقیق وبسایت خود را وارد کنید که می خواهید در آن از کپچا استفاده کنید.

در نهایت بایستی قوانین استفاده از سرویس های مرتبط را بپذیرید. بعد از کلیک برروی submit در تصویر زیر شما می توانید به دو عبارت site و secret دسترسی داشته باشید.

حالا بایستی این عبارات را داخل افزونه خود قرار دهید. همچنین انتخاب کنید که در کدام فرم های ورودی وردپرس این افزونه نمایش داده شود.

در آموزش های بعدی ، به شما اضافه کردن google auth به لاگین وردپرس را آموزش میدهم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا