آموزشمطالب برتروردپرس

آموزش استفاده از CDN ایران سرور

بروز رسانی تیر ماه 1402 : این سرویس پولی شده است، حدود ماهی 250 هزار تومان هزینه دارد.

بعد از اینکه خود من متوجه شدم که شرکت ابرآروان چه خدماتی خوبی در راستای مسدود سازی و محدود سازی بیشتر اینترنت ارائه می کند و سرویس های خودش را هم در کنار آن پروموت می کند و اصلا به سرنوشت اینترنت ایران اعتنایی ندارد و سود لحظه ای برایش چربیده و مهم تر است تصمیم گرفتم از ابرآروان سایت برانکس را خارج کنم و به cdn ایران سرور متصل کنم. شرکت قدیمی و با سابقه ای که خیلی قبل تر از ابرآروان در فضای وب حضور داشته است.

برای شروع اتصال به cdn ایران سرور بایستی وارد پنل کلود خود شوید.

https://newcloud.iranserver.com/panel/cdn/

بعد از ورود ( نیاز به اطلاعات حساب کاربری وبسایت اصلی ایران سرور دارید ) کافیست از بالای صفحه برروی دکمه افزودن دامنه کلیک کنید.

بعد از آنالیز اولیه توسط ایران سرور بایستی یک سری رکورد را خودتان به صورت دستی اضافه کنید. حتما رکورد @ از نوع A را به سمت آی پی سروری که روی آن سایت شما میزبانی می شود اضافه کنید، من خودم به جای @ از نام دامنه استفاده کردم و مشکلی برنخوردم. در کنار آن اگر سایت شما با www به آدرس بدون www ریدایرکت می شود بایستی یک رکورد A با نام www به سمت آی پی سرور اضافه کنید.

بعد از این کار ایران سرور از شما می خواهد که نیم سرورهای دامنه خود را به نیم سرورهایی ایران سرور به شما می دهد تغییر دهید. این کار برای دامنه ملی به دلیل پیشرفته بودن بیش از حد حدود 6 ساعتی طول کشید ولی اگر دامنه های بین المللی را استفاده کنید زیر 10 دقیقه تغییرات انجام می شود.

بعد از این کار حتما در صفحه داشبورد توزیع محتوای ایران سرور ، وارد بخش گواهینامه ssl همانند تصویر زیر شوید و نحوه دسترسی به سایت خود را برروی https قراردهید. یک گواهینامه اس اس ال رایگان نیز از ایران سرور درخواست کنید که به صورت خودکار توسط lets encrypt صادر می شود.

بعد از اتصال دیگر نگران قطعی سایت خود در زمان های اختلال نخواهید بود و همچنین سایت شما در حین قطعی اینترنت بین الملل همچنان برای خارج نشینان در دسترس خواهد بود.

موفق و پیروز باشید.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا