خودمانیمطالب برتر

آمریکا در مقابل گوگل

وقتی 25 سال پیش گوگل بیزنس جستجوی خودش را استارت زد در حد یک ماهی کوچک در دریای موتورهای جستجو بود. ولی این موضوع به مرور تغییر پیدا کرد. اگر به امروز برگردیم، بیش از 90 درصد از بازار موتورهای جستجو در اختیار گوگل است.

این موضوع یک نگرانی برای دولت آمریکا ایجاد کرده که گوگل بازار موتورهای جستجو را به انحصار خود درآورده است به همین دلیل قرار است در یک دادگاه این موضوع بررسی شود. درست مانند زمانی که بیل گیتس مدیر مایکروسافت به دلیل رشد بی رویه مایکروسافت ویندوز به دادگاه رفت تا از انحصاری نشدن ویندوز جلوگیری شود!

مدلی که بر اساس آن به گوگل اتهام انحصار طلبی زده می شود این است که در گوشی های اندروید و آیفون ، جستجوی پیش فرض گوگل است و برای اینکه از جستجوی پیش فرض گوگل ، مثلا بخواهیم به DuckDuckGo سوئیچ کنیم حدود 15 مرحله را بایستی طی کنیم.

گوگل می گوید که این 15 مرحله بسیار ساده است و اصلا کاربر گیج نمیشود ولی عناصر دولتی قبول ندارند و احتمالا در طی 10 هفته آینده که این موضوع انحصار طلبی در موتورهای جستجو بررسی می شود شاهد خواهیم بود که ساندرا پیچای و مدیران ارشد اپل بارها و بارها در جایگاه شاهد و متهم حاضر شوند.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا