آموزشوردپرس

آمار و ارقام استفاده از وردپرس در سال 2022

وردپرس از سال 2003 تاکنون مسیری طولانی و پر فراز و نشیب را طی کرده است. من اولین بار با وردپرس در سال 2008 تقریبا آشنا شدم، البته با نسخه wordpress.com. ایده وردپرس اولین بار توسط دو تا کاربر نرم افزار مدیریت محتوایی به نام b2/cafelog ایجاد شد. این دو نفر می خواستند نرم افزاری فراتر از نرم افزاری که نام بردم داشته باشند به همین دلیل Matt Mullenweg به همراه Mark Little تیمی شدند که اولین نسخه وردپرس را در 27 می 2003 منتشر کردند. تصویر زیر اولین داشبورد وردپرس است:

اولین نسخه وردپرس بسیار بسیار ساده بود!

در طی سال های بعدی وردپرس از یک نرم افزار بلاگینگ ساده به یک سیستم مدیریت محتوا، سایت ساز و این روزها با دیزاین بلاک محور تبدیل شده است .

حالا بریم سراغ یک سری امار و ارقام رسمی از فضای اینترنت که ممکن است برای شما جالب باشد. وقتی می گوییم وردپرس مثل ویندوز معروفه به دلیل آمار و ارقام زیر است:

وردپرس نیرو دهنده 43 درصد از وبسایت های موجود در اینترنت است. بیش از 65 درصد از کل پرتال های داخلی و ایندکس نشده هم از وردپرس نیرو می گیرند.

وبسایت گروه متا، صفحه لندینگ فیس بوک، سونی، سایت دیزنی، سایت مرسدس بنز و خیلی از برندهای معروف همگی با وردپرس طراحی شده اند.

38 درصد از 1000 سایت برتر دنیا از لحاظ ترافیک و گرافیک با وردپرس طراحی شده اند. بیش از 22 درصد از دامنه های ثبت شده در آمریکا برروی وردپرس سوار شده اند. هرروزه هم حدود 1000 وبسایت جدید به دنیای وردپرس اضافه می شوند. این آمار را وبسایت W3Techs.com می دهد.

خلاصه ، وقتی نام وردپرس را می شنوید باید نکات مثبت و گستره فعالیت آن را در نظر بگیرید. متاسفانه در وب فارسی و دیدگاه زبان فارسی طوری جا افتاده است که نرم افزارهای مدیریت محتوا مثل وردپرس خوب نیستند. این بدین دلیل است که محصول فاقد استاندارد خودشان را به شما بفروشند. شما با صرف کمترین هزینه می توانید وارد عرصه مجازی شوید و این به کمک وردپرس و امثال آن امکان پذیر است.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا