آموزشمطالب برتروردپرس

آشنایی با کلید های امنیتی وردپرس و تنظیم کردن آنها

امروز یک پست امنیتی داریم! آشنایی با کلید های امنیتی وردپرس و تنظیم کردن آنها محتوای امروز ماست، در این پست به شما آموزش می دهم چطور یک لایه جدید امنیتی به وردپرس خود اضافه کنید. پس با من همراه باشید.

وقتی شما با سایت وردپرسی خود ارتباط برقرار می کنید، یک سری دیتا حاوی اطلاعات لاگین برروی سیستم شخصی شما ذخیره می شود. برای اینکه مجدد نخواهید در سایت لاگین کنید، سایت وردپرسی شما از این کوکی ها استفاده می کند و شما را داخل سیستم نگهداری می کند. حالا کلید های وردپرسی این وسط کارشان این است که این کوکی ها را کد گذاری می کنند تا شخص ثالث نتواند وارد آنها شود و اطلاعات لاگین شما را سرقت کند.

این پست را حتما مطالعه کنید: ” آموزش اضافه کردن ریکپچا به لاگین وردپرس

به صورت پیش فرض وردپرس این کلید ها را نصب و فعال نمی کند، بایستی دستی انجام شوند. البته توسط برخی هاستینگ ها انجام می شود. در این پست به شما یک راه ساده آموزش می دهم تا این کلید ها را ستاپ کنید و خیالتان برای همیشه راحت باشد.

این پست را حتما مطالعه کنید : ” آموزش غیر فعال کردن دسترسی به دایرکتوری های وردپرس

قبل از هر کاری اول توضیح بدهم که این کلید های امنیتی کجا هستند؟ اگر وارد فایل های وردپرس خود شوید فایل wp-config را در حالت ویرایش باز کنید ، مشاهده می کنید که در بخشی از آن تیترهای زیر خورده است که محل نگهداری این کلید ها می باشد:

AUTH_KEY
SECURE_AUTH_KEY
LOGGED_IN_KEY
NONCE_KEY

اگر دقت بکنید یک سری عبارت SALT نیز وجود دارد که علاوه بر کلید های بالا، یک لایه بیشتر امنیت به ارمغان می آورند:

AUTH_SALT
SECURE_AUTH_SALT
LOGGED_IN_SALT
NONCE_SALT

برای شروع لازم است که یک افزونه ساده نصب کنید. افزونه  Salt Shaker براحتی برای شما این تنظیمات را انجام می دهد. بعد از نصب و فعال سازی کردن این افزونه کافیست وارد تنظیمات آن شوید. همانند تصویر زیر دوره تغییر و بروز رسانی کلید ها را انتخاب کنید و برروی Change Now کلیک کنید.

به صورت پیش فرض هر فصل ، این کلید ها توسط این افزونه بروز و تغییر می کنند، می توانید این دوره را تغییر دهید ولی همین فصلی کافیست.

بهروز فیض

بهروز فیض هستم، موسس برانکس، یک سرویس طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن. در این سایت علاوه بر دریافت خدمات طراحی ، می تونید در بخش بلاگ آموزش ها و مطالب گوناگون را مطالعه کنید. موفق و پیروز باشید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا